OK Fužinar Hiša na kolesih Triglav OK Merkur Maribor Panvita Pomgrad ACH Volley Calcit Volley Salonit Anhovo 1 DOL

Nedelja, 23. 10. 2022, 20.35

1. DOL za moške, 4. krog

ACH oddal točko v Kranju, Panvita zdaj sama na vrhu

1. DOL: ACH Volley - Calcit Volley | Odbojkarji ACH Volleyja so se namučili za zmago v Kranju. | Foto Matic Klanšek Velej/Sportida

Odbojkarji ACH Volleyja so se namučili za zmago v Kranju.

Panvita Pomgrad je po štirih krogih presenetljivo vodilna ekipa moškega odbojkarskega državnega prvenstva. V četrtem krogu je zabeležila četrto zmago. V Kanalu domačemu Salonitu Anhovo ni dopustila niti niza, izid je bil 0:3 (-17, -23, -22).

1. DOL: ACH Volley - Calcit Volley
Sportal ACH Volleyju derbi v Tivoliju, brez poraza ob Ljubljančanih le še Panvita #foto
odbojkarska žoga
Sportal Po Mariborčanih so se poslovili tudi Pomurci

S tem so Sobočani na lestvici prehiteli ACH Volley, ki je v soboto presenetljivo izgubil točko v Kranju.

Varovanci Dejana Fujs so v tekmo vstopili samozavestno. Že na samem začetku so pokazali, da so v Kanal prišli po tri točke, po asu Urbana Drvariča povedli s 6:2, nato pa prednost večali vse do izida 15:8. Domači so se največ približali na štiri točke, a po izidu 12:16 je sledilo novo obdobje odlične igre Sobočanov, posledica tega je bil gladko dobljen niz.

V drugem nizu je kazalo, da bodo Kanalci izenačili. Dolgo časa so vodili, večinoma z veliko prednostjo, še pri izidu 18:13 ni kazalo na drugačen razplet. Toda gosti so jih na 21. točki ujeli, z asom je izenačil Jakob Rojnik. Domači so postajali vse bolj nervozni, kar je tekmec znal izkoristiti, povedel je s 24:22, nato pa izkoristil drugo zaključno žogo.

Tudi tretji niz je bil izenačen, čeprav je na njegovi sredini kazalo, da ga bodo gladko dobili Prekmurci, ki so vodili s 15:10. A domači so jih dohiteli, tudi povedli z 22:21, vendar niso zdržali do konca. Zadnje štiri točke so osvojili Sobočani in tako gladko zmagali.

Najučinkovitejši igralec tekme je bil prekmurski sprejemalec Rojnik, dosegel je 18 točk, eno z asom in tri z bloki.