OK Merkur Maribor 1 DOL Calcit Volley Salonit Anhovo ACH Volley

Petek, 11. 3. 2022, 23.08

1. DOL za moške, 20. krog:

ACH Volley do 20. zmage, Maribor si je zagotovil drugo mesto

Pokal Challenge: ACH Volley - Narbonne | Odbojkarji ACH Volleyja so zanesljivo dobili derbi kroga. | Foto Vid Ponikvar

Odbojkarji ACH Volleyja so zanesljivo dobili derbi kroga.

Odbojkarji v prvi slovenski ligi so odigrali predzadnji krog rednega dela. Neporaženi ACH Volley, ki si je že zagotovil prvo mesto po rednem delu, je s 3:0 zmagal pri tretjih Kamničanih. Branilci naslova iz Maribora so s 3:0 premagali zadnje Triglavane in si zagotovili drugo mesto. Z istim rezultatom je Panvita slavila pri Črnučanih, Salonit pa je Krko strl po petih nizih. ACH Volley je v petek odigral še zaostalo tekmo 18. kroga v Črnučah in se veselil še 20. zmage v 1. DOL.

Calcit Volley Guaguas Las Palmas pokal CEV
Sportal Kamničani dobili derbi v Mariboru, ACH Volley potrdil prvo mesto

Calcit bo tretji, Salonit, ki je v predzadnjem krogu na edinem izenačenem in negotovem dvoboju premagal Krko, v "tie breaku" je bilo 18:16, četrti, Panvita Pomgrad, Sobočani so tokrat na gostovanju ugnali Črnuče, peti, Črnuče šeste, Krka sedma, Triglav pa osmi.

ACH bo očitno redni del končal brez poraza, do živega mu v Kamniku ni prišel niti Calcit. Dvoboj ni bil posebej atraktiven, obe ekipi sta storili veliko napak, Ljubljančani pa so tekmo vseeno zanesljivo dobili. Kamničani so grozili v prvem in tretjem nizu, oba so izgubili v končnici.

"V prvem nizu smo prikazali dobro odbojko, vsaj do končnice, ko smo imeli nekaj žog za 'break' v zraku, a jih nismo realizirali in spremenili v svojo točko. Na koncu smo niz izgubili na razliko, kar se je v drugem nizu poznalo, saj smo preveč padli v svoji igri. Je pa res, da smo v tretjem nizu spet pokazali nekaj več, imeli pobudo vse do 18:14, v končnici niza pa smo bili ponovno premalo odločni v napadu. Tudi sicer smo skozi vso tekmo naredili preveč napak v napadu, ki je bil za ACH Volley preprosto premalo učinkovit," je po tekmi dejal Matija Pleško, še lani trener Ljubljančanov, v letošnji sezoni pa Kamničanov.