Alpacem Kanal i-Vent Maribor Calcit Volley ACH Volley 1 DOL

Petek, 4. 10. 2024, 22.51

1. DOL ZA MOŠKE, 1. krog

Mariborčani začeli z zmago

Sebastijan Škorc  OK Merkur Maribor : Cucine Lube Civitanova macerata | Varovanci Sebastijana Škorca gostijo Panvito. | Foto Blaž Weindorfer/Sportida

Varovanci Sebastijana Škorca gostijo Panvito.

Dol Sportklub za moške je i-Vent Maribor doma premagal Panvito Pomgrad s 3:1 (-20, 19, 27, 22).

Matjaž Hafner
Sportal "Kdor se ne zna spopasti s pritiskom, v športu nima česa iskati"

S tekmo med i-Vent Mariborom in Panvito Pomgradom se je začelo državno odbojkarsko prvenstvo. Za uvod sta se srečali ekipi, ki sta povsem spremenili svojo sestavo, zato je jasno, da na začetku sezone nista mogli pokazati posebej kakovostne odbojke. Veliko je bilo nihanj, sta pa bili moštvi izenačeni, Štajerci pa so do zmage bržkone prišli po zaslugi boljšega bloka, v statistiko so jih vpisali kar 16.

Tekma pa bi se končala drugače, vsaj z delitvijo točk, če bi Sobočani po izidu 1:1 izkoristili svojo priložnost v tretjem nizu. Imeli so štiri zaključne žoge, prvo pri izidu 22:24, z blokom je drugo izničil Miha Cafuta, nato pa so vodili tudi 26:25 in 27:26. Toda zadnje tri točke so pripadle Mariborčanom, ki so nato imeli pobudo tudi v četrtem nizu, v katerem so že vodili 22:15, a dopustili, da se jim tekmec približa le na točko zaostanka (23:22). Da pa do preobrata ni prišlo, je z dvema točkama poskrbel Stefan Mirković, še lani član soboškega kluba.

Pri zmagovalcih je Martin Valenčič dosegel 27 točk, Mirković jih je dodal 13, pri gostih jih je 22 dosegel Tilen Pušnik, 18 pa Sani Adžović, še lani igralec Mariborčanov.

Naslov prvaka branijo odbojkarji ACH Volleyja, ki sprejemajo vlogo glavnega favorita za vnovičen pohod na vrh. Oranžni zmaji se bodo v ponovitvi lanskega finala v soboto pomerili s Calcit Volleyjem. Alpacem Kanal, ki se je okrepil z dolgoletnim reprezentantom Dejanom Vinčićem, bo takrat gostil Krko, Merkur Triglav Kranj pa Fužinar Sij Metal Ravne.