državno prvenstvo odbojka Nova KBM Branik

1. DOL, ŽENSKE, 13. KROG

Brez napak tudi GEN-I Volley

GEN-I Volley | GEN-I Volley je spet vodilni. | Foto CEV

GEN-I Volley je spet vodilni.

V 13. krogu 1. DOL za ženske so odbojkarice Nova KBM Branik s 3:1 v nizih ugnale Formula Formis in za dva dni prevzele vodstvo v državnem prvenstvu. V petek so jih po zmagi v Ljutomeru spet prehitele odbojkarice Calcita, te pa v soboto GEN-I Volley, ki je v Kamniku premagal drugo ekipo Calcita. Prve tri tako še vedno ločita le dve točki.

Nekoliko utrujene Novogoričanke, ki so se v sredo uvrstile v četrtfinale evropskega pokala challenge, so tekmo začele neprepričljivo, mlade Kamničanke so na začetku dolgo vodile. S točko Lane Ščuka so gostje prvič povedle šele pri rezultatu 16:17, nato vodile že za pet točk, toda v končnici so se gostiteljice spet približale na dve točki, več pa jim favoritinje niso dopustile.

Ko so drugi niz dobile lažje, nihče v dvorani ni pričakoval, da bi lahko domače še zagrozile, še posebno, ker so Primorke na začetku tretjega niza vodile z 8:5, prednost pa držale do končnice. Špela Lužovec je z asom izničila tretjo zaključno žogo gostij (24:24), Manja Jerala pa je Kamničankam priborila prvo (27:26), drugo je nato izkoristila Špela Lužovec. To je dokončno zresnilo ekipo Vasje Samca Lipicerja, ki je v četrtem nizu reči postavila na svoje mesto.

SIP Šempeter je bil v Kopru favorit, to tudi opravičil, a tudi njegove igralke niso imele lahkega dela. Prvi niz so dobile šele v "podaljšku", nato drugega izgubile, se mučile tudi v tretjem, šele v četrtem pa so si lahko oddahnile. Šempetranke ostajajo prve zasledovalke vodilne trojke.

Pomembno zmago so zabeležile igralke Roto-Keme Puconcev, ki so presenetljivo gladko prišle do zmage nad Ankaranom Hrvatini, s tem pa zadržale realne možnosti za neposreden ostanek v ligi, ki ga zagotavlja osmo mesto, na katerem so zdaj prav Ankarančanke. Te imajo po porazu pred Pucončankami le še dve točki prednosti.