9 mesecev, 2 tedna

Burak Yilmaz Rui Pedro Fatih Terim

Torek, 20. 11. 2012, 22.57

Yilmaz in Rui Pedro za dramatičen zadnji krog

Galatasaray je premagal Manchester United, CFR Cluj je odpravil Brago. Turki in Romuni se bodo v zadnjem krogu podali v boj za napredovanje iz skupine H.

Galatasaray : Manchester United 1:0 (0:0)

Manchester United si je že pred tokratno tekmo zagotovil napredovanje in tudi prvo mesto v skupini H, zato je v Carigrad pripotoval z rezervno zasedbo brez številnih zvezdnikov, kar so Turki s pridom izkoristili. Med drugim je bil v ekipi gostov tudi Nick Powell, komajda 18-letni debitant. Kljub odsotnosti Wayna Rooneyja, Robina van Persieja in preostalih zvezdnikov pa se je angleški podprvak dobro upiral Turkom, pri katerih je bil spet najbolj nevaren Burak Yilmaz in prav ta nogometaš je v 53. Minuti zabil gol, ki je bil, kot se je izkazalo pozneje, odločilen in je Turkom prinesel tri točke. Gatalatasaray je bil 12 minut pred koncem tekme blizu drugega zadetka, a je strel Hamita Altintopa zaustavila vratnica. Do konca tekme se izid ni spremenil in Galatasaray ima zdaj pred zadnjim krogom sedem točk. Toliko, kolikor jih ima tudi Cluj na tretjem mestu. Turki bodo v zadnjem krogu gostovali pri Bragi.

CFR Cluj : Braga 3:1 (3:1)

V Romuniji je bil junak CFR Cluja portugalski napadalec Rui Pedro, ki je bil nesporno prvo ime tekme. Zabil je klasični ''hat-trick'', vse tri gole pa je zabil že v prvem polčasu. Pravzaprav že v prvih 33 minutah. Najprej je že po sedmih minutah igre zadel za 1:0, v 15. minuti je poskrbel za vodstvo Cluja z 2:0, v 33. minuti pa za 3:1. Edini gol za goste je zabil kdo drug kot Brazilec Alan, ki je zdaj že pri štirih zadetkih v ligi prvakov v tej sezoni. V drugem polčasu gledalci niso videli zadetkov, omeniti pa velja, da je bil v zadnji minuti prvega polčasa pri gostih izključen brazilski branilec Douglas Ferreira. V drugih 45 minutah so Romuni ohranili vodstvo in prišli do pomembnih treh točk, ki jih ohranjajo v igri za napredovanje. So na tretjem mestu s sedmimi točkami, kolikor jih ima tudi drugouvrščeni Galatasaray. V zadnjem krogu jih čaka gostovanje pri Manchestru Unitedu na Old Traffordu.