12.42

Köln

Ponedeljek, 9. 1. 2012, 12.42

Vrnitev Novakovića: odigral 60 minut

Slovenski napadalec Milivoje Novaković je po treh mesecih mirovanja prvič zaigral na tekmi. Resda prijateljski, a vseeno. Na Portugalskem (1:1) je na dvoboju Kölna in Hannovra odigral 60 minut.

Izkušeni slovenski napadalec, drugi najboljši reprezentančni strelec vseh časov, se je v nedeljo na pripravljalnem srečanju s Hannovrom po dolgem času znašel v udarni enajsterici. Dvaintridesetletni Ljubljančan je barve Kölna nazadnje branil 1. oktobra 2011, nato pa zaradi zdravstvenih težav soigralce na delu spremljal le še s tribun. Na cedilu sta ga pustila stegenska mišica in kolk, na srečo pa vendarle ni bil potreben operativen poseg, tako da se je v zaključku jesenskega dela priključil treningom ''kozličkov''. Trener Kölna Stale Solbakken, ki v minulih mesecih ni bil zadovoljen s prispevkom napadalcev in zato napovedal, da bo v prestopnem roku poskrbel za osvežitev v konici napada, je Milivoju Novakoviću na prijateljski tekmi v Portimau zaupal 60 minut. Če bi ''Nova'' v spomladanskem delu zaigral brez zdravstvenih težav, bi bila to pomembna okrepitev za trenutno desetouvrščeno moštvo v bundesligi. V prvem delu sezone je odigral sedem dvobojev in dosegel dva zadetka. Na nedeljski tekmi na Portugalskem je uro na igrišču prebil tudi drugi slovenski legionar v Kölnu, Mišo Brečko. Dvoboj med nemškima prvoligaškima kluboma se je končal brez zmagovalca. kKln je v vodstvo popeljal Christian Clemens (44. minuta), z bele točke pa je 20 minut kasneje izenačil Jan Schlaudraff. Köln bo spomladanski del sezone začel 21. januarja, ko bo gostoval pri Wolfsburgu.