12.24

8 let, 5 mesecev

Real Madrid Manchester City

Ponedeljek, 17. 9. 2012, 12.24

Navijači Reala so nezadovoljni. Mourinhova četa po štirih krogih zaostaja za Barcelono osem točk, kar je najslabši vstop v prvenstvo po sezoni 2001-02. Ravno tisti, ki je prinesla evropski naslov.

Pogled v zgodovino ponuja zanimivo primerjavo. Ko je v sezoni 2001/02 madridskega velikana vodil Vicente del Bosque, je Real v uvodnih štirih krogih prvenstva zbral le štiri točke. Premagal je Espanyol, remiziral z Malago, praznih rok (nog) pa ostal na dvobojih z Valencio in Betisom. Po enajstih letih se je zgodovina ponovila izbrancem Joseja Mourinha, ki so navkljub samozavestnim napovedim v ''primeri'' izgubili že osem točk. Ker se lahko največji tekmec Barcelona pohvali s stoodstotnim izkupičkom, se je zaostanek Reala za katalonskim nogometnim ponosom po nedeljski ničli v Andaluziji povišal na osem točk, kar navijačev ne navdaja s pretiranim optimizmom. Lahko pa se tolažijo z mislijo, da bi se morda lahko ponovil tudi evropski scenarij. V tem primeru bi Real navkljub skromnim predstavam v domačem prvenstvu dočakal jubilejno deseto evropsko lovoriko. Kraljevi klub je namreč pod vodstvom sedanjega selektorja španske reprezentance v sezoni 2001/02 osvojil evropski Mont Blanc, v finalu lige prvakov pa tudi po zaslugi nepozabnega zadetka Zinedina Zidana premagal Bayer Leverkusen z 2:1. Real je tisto sezono v domačem prvenstvu osvojil tretje mesto, naslov prvaka je romal v Valencio, Barcelona pa je končala šele na četrtem mestu.