Torek, 23. 2. 2021, 19.29

talin, kvalifikacije za evropsko prvenstvo

Slovenke za konec kvalifikacij prerešetale estonsko mrežo

1

slovenska ženska nogometna reprezentanca, Slovenija : Estonija, december 2020 | Slovenke so za konec kvalifikacij za evropsko prvenstvo, v katerih niso izpolnile cilja, visoko premagale Estonijo. | Foto Sportida

Slovenke so za konec kvalifikacij za evropsko prvenstvo, v katerih niso izpolnile cilja, visoko premagale Estonijo.

Slovenska ženska nogometna reprezentanca je z visoko zmago z 9:0 (2:0) v Tallinnu proti Estoniji sklenila kvalifikacije za evropsko prvenstvo 2022. K izdatni zmagi na zadnji tekmi skupine A so po dva gola prispevale Mateja Zver, Lara Prašnikar ter Evelina Kos.

Sportal Slovenke premagale Estonke, ampak cilja niso izpolnile

Izbrana vrsta pod vodstvom selektorja Boruta Jarca je premoč v prvem polčasu kronala z dvema krasnima zadetkoma. V 31. minuti je s 25 metrov pomerila Dominika Čonč in mojstrsko zabila v zgornji desni kot. V 44. minuti se je med strelke vpisala kapetanka Mateja Zver, ki je izvrstno izvedla prosti strel z leve za vodstvo 2:0, na spletni strani poroča NZS.

V nadaljevanju se razmerje moči na terenu ni menjalo, Slovenija pa je izdatno napolnila mrežo domačink.

Ob pogledu na lestvico skupine 1 je jasno, da je Slovenija premogla drugi napad skupine (31 doseženih golov, drugouvrščena Rusija, ki gre v dodatne kvalifikacije, je dosegla 23 golov, zmagovalka skupine Nizozemska pa 45).

Slovenija bo uradne tekme spet igrala jeseni, ko bo začela kvalifikacije za svetovno prvenstvo, ki bo leta 2023 potekalo v Avstraliji in na Novi Zelandiji.

Estonija : Slovenija 0:9 (0:2)

Sportland Arena Tallin, brez gledalcev, sodnice: Urban, Vad, Barath, Sipos (vse Madžarska).
* Strelke: 0:1 Čonč (31.), 0:2 Zver (44.), 0:3 Zver (54.), 0:4 Milović (60.), 0:5 Prašnikar (68., 11-m), 0:6 Klopčič (70.), 0:7 Vindišar (74.), 0:8 Kos (77.), 0:9 Prašnikar (81.)
* Estonija: Strigin, Tullus, Raadik (od 82. Niit), Zlidnis, Orav, Himanen, Ounpuu (od 55. Šilina), Lillemäe, Bannikova, Aarna (od 46. Treiberg), Merisalu (od 63. Laas)
* Slovenija: Šapek, Kos, Eržen, Vindišar, Klopčič (od 72. Križaj), Rogan (od 72. Mori), Čonč (od 82. Babnik), Zver, Predanič (od 46. Korošec), Milović (od 72. Ivanuša), Prašnikar.