Sevilla FC Jan Oblak Jan Oblak Atletico Madrid špansko prvenstvo La Liga

Sobota, 23. 12. 2023, 18.15

Špansko prvenstvo, zaostala tekma 4. kroga

Oblak in Atleti na praznike z zmago in minus 7

Atletico Madrid Sevilla | Atletico Madrid je na zaostali tekmi Sevillo premagal z 1:0. | Foto Reuters

Atletico Madrid je na zaostali tekmi Sevillo premagal z 1:0.

V španskem nogometnem prvenstvu v primerjavi z denimo angleškim čez božično-novoletne praznike ne igrajo. Tekmovanje se bo z 19. krogom nadaljevalo drugega januarja. Je pa to soboto zaostalo tekmo četrtega kroga (septembra so jo prestavili zaradi močnih neviht) odigral Atletico Madrid in z golom Marcosa Llorenteja z 1:0 premagal Sevillo.

Real Madrid Nico Paz
Sportal Real v sodnikovem dodatku izkoristil remi Girone in jo ujel

Med vratnicami Atletica Madrid je seveda stal kapetan slovenske reprezentance Jan Oblak in ubranil oba strela Seville znotraj okvirja svojih vrat. Rezervist Marcos Llorente je edini gol na tekmi dosegel v 47. minuti. Atletico je moral zadnjih 20 minut in sodnikov podaljšek odigrati z igralcem manj, saj je bil zaradi prekrška s hrbta nad Lucasom Ocamposom izključen Caglar Soyuncu. Precej jezen je bil ob zamenjavi Antoine Griezmann, ki ni zadel in ostaja s 173 goli izenačen z Luisom Aragonesom na vrhu lestvice strelcev v zgodovini kluba.

Pred krajšim prazničnim premorom je tako zdaj vseh 20 klubov prve španske lige odigralo vseh 18 tekem. Na vrhu sta s po 45 točkami Real Madrid in Girona, Atletico in Barcelona sledita s po 38 točkami, še tri več pa na petem zaostaja Athetic Bilbao.

Špansko prvenstvo, zaostala tekma 4. kroga:

Sobota, 22. december:

13 – Bellingham (Real Madrid)
12 - Mayoral (Getafe)
11 - Griezmann (Atletico), Dovbik (Girona)
9 –  Morata (Atletico)
8 –  Lewandowski (Barcelona), Morata (Atletico), Moreno (Villarreal), I. Williams (Athletic), Budimir (Osasuna), Guruzeta (Athletic)
–  Duro (Valencia), Oyarzabal (Real Sociedad), Rodrygo (Real Madrid)

Aleksander Čeferin
Sportal "Upam, da bosta Real in Barcelona čim prej organizirala svoje tekmovanje" #video