22.39

6 let, 7 mesecev

Thermometer Blue 2,13

2

špansko prvenstvo nogomet Atletico Madrid Barcelona Real Madrid Cristiano Ronaldo Cristiano Ronaldo Lionel Messi Lionel Messi Jan Oblak Jan Oblak

Nedelja, 23. 10. 2016, 22.39

Špansko prvenstvo, 9. krog

Oblakov Atletico kapituliral na Pizjuanu, Real izkoristil slab dan someščanov

2

Jan Oblak Sevilla Ateltico Madrid | Foto Reuters

Madridski Atletico je v 9. krogu španske La Lige na gostovanju pri Sevilli doživel prvi poraz v sezoni in izgubil naziv najboljše ekipe v Španiji. Real na zadnji tekmi kroga premagal baskovski Athletic iz Bilbaa in skočil na vrh prvenstvene lestvice. Barcelona je že v soboto osvojila Mestallo, a za dalj časa izgubila Andresa Iniesto.

Madridčani so od začetka sezone pa do zdaj nanizali osem zmag in tri remije, v nedeljo v Sevilli pa so doživeli tudi prvi poraz. Pohod colchonerosov je zaustavila odlična Sevilla, ki je v napeti tekmi slavila z 1:0. Jana Oblaka je v 73. minuti Francoz Steven N'Zonzi.

V večerni, zadnji tekmi kroga je Real z veliko težavami na Santiagu Bernabeu premagal baskovski Athletic in po spodrsljaju someščanov po nekaj tednih spet prevzel vodstvo v španskem prvenstvu. Zmago je belemu baletu nekaj minut pred koncem zagotovil slavljenec Alvaro Morata, ki je ravno v nedeljo praznoval 24. rojstni dan.

Poškodba Inieste in sumljiv zadetek Barcelone

Barcelona je tekmo v Valencii začela brez standardnih branilcev Gerarda Piqueja in Jordija Albe, ki sta se poškodovala sredi tedna v ligi prvakov, na začetku obračuna na Mestalli pa se je po prekršku Enza Pereza poškodoval tudi Andres Iniesta, ki se je prejel za levo koleno in igrišče zapustil na nosilih. Manjkal bo od šest do osem tednov.

Manj kot deset minut kasneje je Katalonce iz zelo sumljive situacije v vodstvo popeljal Lionel Messi, saj je žogo ob njegovem strelu v prepovedanem položaju preskočil Luis Suarez in vplival na igro. Sodnik zadetka ni razveljavil in Barcelona se je veselila vodstva. To je bil tudi izid prvega polčasa.

Urugvajec padel, odločil Messi

V drugem polčasu je za netopirje zaigral s strani Barcelone posojeni nogometaš Munir El Haddadi, ki je v 52. minuti poskrbel za izenačenje, le pet minut kasneje pa je za popoln preobrat zadel še Rodrigo. Vseeno vodstvo domačih ni trajalo dolgo, goste je v 62. minuti spet priključil Suarez.

Ko je že kazalo, da se bosta ekipi razšli z delitvijo točk, je urugvajski napadalec v sodnikovem podaljšku izsilil enajstmetrovko, ki jo je uspešno v zadetek pretopil Messi in poskrbel, da je Barcelona po dveh letih spet slavila v Valencii.

Krhinu že teče voda v grlo, Jokić poškodovan

Tekma za biti ali ne biti se za slovenskega predstavnika pri Granadi, Reneja Krhina, ni iztekla po željah. Domačini so lovili prvo zmago v sezoni, ki bi jih vsaj malce približala konkurenci, a na koncu osvojila le točko. Granada s tremi točkami ostaja prepričljivo zadnja. Villarreal, za katerega zaradi poškodbe Bojan Jokić ne bo igral, pa pričakuje Las Palmas.