23. 4. 2023,
22.54

1 leto

Thermometer Blue 0,13

Barcelona Real Madrid Jan Oblak Jan Oblak Atletico Madrid špansko prvenstvo La Liga

Nedelja, 23. 4. 2023, 22.54

1 leto

Špansko prvenstvo, 30. krog

Barcelona končala niz neporaženosti Oblakovih v španskem prvenstvu

Jan Oblak Atletico Madrid | Jan Oblak je moral na gostovanju pri vodilni Barceloni enkrat po žogo v svoj gol, v 44. minuti ga je premagal Ferran Torres. | Foto Guliverimage

V 30. krogu španskega prvenstva je vodilna Barcelona v derbiju kroga z 1:0 premagala Atletico Madrid Jana Oblaka in mu zadala prvi prvenstveni poraz po 8. januarju, ko so Atlete prav tako premagali Katalonci. Edini gol je v 44. minuti dosegel Ferran Torres. Srečanje se je končalo s številnimi rumenimi kartoni, v zadnjih 15 jih je "padlo" kar deset, med drugim ga je prejel tudi trener Madridčanov Diego Simeone. Drugouvrščeni Real Madrid, ki se je med tednom še tretjič zapored prebil v polfinale lige prvakov, je v soboto ugnal Celto. Za vodilnimi zaostaja 11 točk, Atletico pa že 16.

Jan Oblak
Sportal Jan Oblak ne skriva razočaranja: Tako boli, da je sploh ne gledam

Šestindvajsetkratni španski prvak iz katalonske prestolnice je zmagoviti gol dosegel v končnici prvega polčasa, ko je slovenskega reprezentančnega vratarja Jana Oblaka po podaji Brazilca Raphinhe premagal Ferran Torres.

Drugouvrščeni madridski Real je v soboto vpisal dvajseto zmago v španskem prvenstvu, na stadionu Santiago Bernabeu je z zadetkoma Marca Asensia in Ederja Militaa ugnal Celto.

Marco Asensio je v 42. minuti povedel Real v vodstvo proti Celti, šest minut pozneje pa prispeval še podajo za drugi gol, ko se je med strelce vpisal Eder Militao. | Foto: Reuters Marco Asensio je v 42. minuti povedel Real v vodstvo proti Celti, šest minut pozneje pa prispeval še podajo za drugi gol, ko se je med strelce vpisal Eder Militao. Foto: Reuters Pomembno zmago v boju za ligo prvakov je zabeležil Real Sociedad, ki je doma po zaostanku 0:1 premagal Rayo Vallecano z 2:1. Četrtouvrščena baskovska ekipa ima pred petouvrščenim Betisom, ki je v soboto klonil proti Osasuni z 2:3, šest točk naskoka.