17. 3. 2024,
23.10

1 mesec, 1 teden

Thermometer Blue 0,24

Athletic Bilbao Girona Jan Oblak Jan Oblak Atletico Madrid Barcelona Real Madrid La Liga špansko prvenstvo

Nedelja, 17. 3. 2024, 23.10

Špansko prvenstvo, 29. krog

Barcelona premagala Oblakov Atletico in prehitela Girono

Atletico Madrid - Barcelona | Foto Reuters

Vodilni španski prvoligaš Real Madrid je v soboto v gosteh ugnal Osasuno (4:2) in prednost pred Girono, ki je ostala praznih rok pri Getafeju (0:1), povišala na +10. V nedeljo se je odvil derbi na Metropoliranu, kjer Atletico v tej sezoni v domačem prvenstvu in ligi prvakov do danes še ni izgubil. To se je spremenilo, saj so Jan Oblak, Antoine Griezmann in druščina po sladki zmagi nad Interjem doživeli domač poraz proti Barceloni (0:3).

Atletico je imel večji del prvega polčasa premoč, toda Barcelona je povedla iz prve nevarne akcije, ko je v 38. minuti Robert Lewandowski lepo zaposlil Joaa Felixa, ta pa je premagal Jana Oblaka. V nadaljevanju pa je Barca ostro izkoriščala napake domačih v obrambi, najprej je zadel Lewandowski s strelom iz obrata v 47. minuti, potem pa še osamljeni Fermin Lopez po strelu z glavo v 65. Zaradi dveh rumenih kartonov ob komentiranju sodniških odločitev je bil sicer še pred koncem prvega dela izključen strateg gostov Xavi.

Za madridskim Realom je popolna sobota. Beli baletniki so v gosteh premagali Osasuno (4:2), nato pa jih je v dodatno dobro voljo spravil še mestni tekmec Geatfe, ki je doma premagal Girono (1:0), in poskrbel, da se je prednost Reala pred najbližjim zasledovalcem povzpela na okroglih deset točk. Trener Reala Carlo Ancelotti je dosegel jubilejno 200. zmago (v vseh tekmovanjih) s španskim velikanom, junaka srečanja v Pamploni pa sta bila dvakratni strelec Vinicius Jr. in trikratni asistent Federico Valverde.

Zvezdniški napadalec Reala Vinicius Jr. se je v Pamploni vpisal dvakrat med strelce. | Foto: Reuters Zvezdniški napadalec Reala Vinicius Jr. se je v Pamploni vpisal dvakrat med strelce. Foto: Reuters

Hrvat Ante Budimir je v 7. minuti izenačil rezultat na srečanju med Osasuno in madridskim Realom na 1:1. Pozneje so beli baletniki upravičili vlogo favorita in zmagali s 4:2. | Foto: Reuters Hrvat Ante Budimir je v 7. minuti izenačil rezultat na srečanju med Osasuno in madridskim Realom na 1:1. Pozneje so beli baletniki upravičili vlogo favorita in zmagali s 4:2. Foto: Reuters

Španija, edina dežela, ki se lahko pohvali s tremi predstavniki v četrtfinalu nogometne lige prvakov, je v 29. krog la lige vstopila s petkovo tekmo v San Sebastianu. Real Sociedad je premagal Cadiz.