Sobota, 31. 1. 2026, 22.58
9 ur, 30 minut
Špansko prvenstvo, 22. krog
Barcelona ostaja na vrhu, novo razočaranje za Oblaka in soigralce
Jan Oblak je zaklenil svoja vrata, a njegovi soigralci niso našli poti do mreže gostiteljev.
V 22. krogu španskega prvenstva je Atletico Madrid z Janom Oblakom na gostovanju v Valencii pri predzadnjeuvrščenem Levanteju prišel le do točke, tekmeca sta se razšla brez zadetkov. Tudi četrti Villarreal je igral le nedoločeno 2:2 z Osasuno. Vodilna Barcelona je s 3:1 slavila na gostovanju pri Elcheju. V času nedeljskega kosila bo Real Madrid pričakal Rayo Vallecano.
Nogometaši Atletica se na stadionu Ciutat de València niso uspeli odkupiti navijačem za nepričakovano domačo zaušnico, ki so jo prejeli med tednom v ligi prvakov. Takrat je madridski velikan izgubil doma z Bodo/Glimtom (1:2), s tem pa si priigrali še dve dodatni naporni evropski tekmi. Prihodnji mesec se bo udaril s Club Bruggejem. Tokrat se je Atletico z remijem razšel z Levantejem, ki je na predzadnjem mestu lestvice z le 18 točkami. Oblakova ekipa je imela sicer rahlo terensko premoč, a je bila neučinkovita, spodrezala pa jih je tudi poškodba Alexandra Sørlotha, ki je moral že v 27. minuti po trčenju s tekmecem zapustiti igrišče. Atletico sicer še vedno pogreša Antoina Griezmanna (stegenska mišica).
Barcelona je proti Elcheju prišla do polnega izkupička in bo tudi po tem krogu ostala na vrhu. A kljub jasnemu statusu favorita, so se Katalonci morali potruditi za tri točke. Za vodstvo je zadel Lamine Yamal, a je po pol ure izenačil John Donald, za novo vodstvo blaugrane je poskrbel Ferran Torres. Za dodatne težave sta na začetku in koncu drugega polčasa poskrbeli poškodbi Raphinhe in Julesa Koundeja, je pa vmes zadel še Marcus Rashford in potrdil zmago.
Barcelona je zmagala s 3:1.
Beli baletniki so v sredo po veliki drami v ligi prvakov izgubili z Benfico z 2:4. Z lizbonskimi orli se bodo kaj kmalu pomerili še dvakrat, zato želi novi trener Alvaro Arbeloa čimprej ujeti zmagoviti niz, s pomočjo katerega bi začel kraljev klub mleti tekmece na način, kakršnega ima v mislih nekdanji branilec Reala.
Špansko prvenstvo, 22. krog:
Petek, 30. januar:
Sobota, 31. januar:
Nedelja, 1. februar:
Ponedeljek, 2. februar:
Lestvica:
Najboljši strelci:
21 – Mbappe (Real)
14 – Muriqi (Mallorca)
12 – Torres (Barcelona)
10 – Budimir (Osasuna)
9 – Lewandowski (Barcelona), Yamal (Barcelona)
8 – Cucho Hernandez (Betis), Iglesias (Celta Vigo), Moleiro (Villarreal), Oyarzabal (Real Sociedad), Raphinha (Barcelona)
7 – Alvarez (Atletico), Duro (Valencia), Moreno (Villarreal), Sorloth (Atletico Madrid), Vanat (Girona)
6 – Adams (Sevilla), De Frutos (Rayo), Eyong (Levante), Griezmann (Atletico), Milla (Espanyol), Mir (Elche), Olmo (Barcelona)
Jan Oblak