29. 1. 2024,
23.57

2 meseca, 4 tedne

Thermometer Blue 0,07

Jan Oblak Jan Oblak Atletico Madrid Real Madrid FC Barcelona špansko prvenstvo La Liga

Ponedeljek, 29. 1. 2024, 23.57

Špansko prvenstvo, 22. krog

Oblakovi premagali Valencio in prehiteli Barcelono, Girona znova na vrhu

Girona | Girona je z zmago znova na vrhu. A pred belim baletom ima le točko prednosti, pa tudi tekmo več. | Foto Guliverimage

V zadnji nedeljski tekmi 22. kroga španske la lige je Atletico Madrid Jana Oblaka doma z 2:0 premagal Valencio. Slovenski reprezentančni vratar se je izkazal s tremi obrambami, gola za zmago Atletov pa sta zabila Samuel Lino in Memphis Depay. Girona je s tesno zmago na gostovanju pri Celti skočila na prvo mesto. Pred drugim Realom ima točko prednosti, a tudi tekmo več. Madridčani so v soboto zmagali petič zapored. Oblakovi so zdaj tretji, za mestnimi tekmeci zaostajajo debelih deset točk, prav toliko kot Barcelona, ki je v soboto na tekmi s kar osmimi goli izgubila z Villarrealom s 3:5 in zaradi slabše razlike v golih zdrsnila na četrto mesto. V ponedeljek so nogometaši Getafa pred domačimi navijači z 2:0 premagali Granado.

Vinicius
Sportal Petarda Girone, "sporna" zmaga Reala in preobrat Barcelone

Real Madrid se je na začetku drugega polčasa proti Las Palmasu znašel v zaostanku z 0:1, z zadetkoma Viniciusa v 65. minuti in Aureliena Tchouamenija (84.) pa je na koncu prišel do treh točk, s katerimi se je vrnil na vrh razpredelnice.

Barcelona, ki je januarja ostala brez naslova v španskem superpokalu in izpadla v četrtfinalu pokala proti Bilbau, je znova razočarala zveste navijače. Za goste sta prva dva zadetka dosegla Gerard Moreno (41.) in Ilias Akhomach (54.), Barcelona je sicer v dobrih desetih minutah naredila popoln preobrat - Ilkay Gundogan (60.), Pedri (68.), Eric Bailly (avtogol, 71.), a nato povsem popustila in prejela še tri zadetke - Goncalo Guedes (84.), Alexander Soerloth (99.), Jose Luis Morales (101.).

Na novinarski konferenci po tekmi je trener Barcelone Xavi napovedal, da se po koncu sezone poslavlja z vročega stolčka.

Jan Oblak in druščina so bili danes boljši od Valencie z 2:0. V polno sta zadela Samuel Lino v izteku prvega polčasa in Memphis Depay v 57. minuti. Atletico Madrid je v zadnjih desetih dneh premagal Real Madrid in Sevillo v španskem pokalu ter Granado v LaLigi. Na lestvici ima po štirinajsti zmagi v enaindvajsetih nastopih 44 točk in za pet golov boljšo razliko od Barcelone.