20. 8. 2023,
23.30

8 mesecev, 2 tedna

Thermometer Blue 0,11

Jan Oblak Jan Oblak Barcelona Atletico Madrid Real Madrid La Liga špansko prvenstvo

Nedelja, 20. 8. 2023, 23.30

ŠPANSKO PRVENSTVO, 2. KROG

Barcelona se je rešila, Oblak do točke, Real na vrh

Barcelona | Barcelona je slavila z 2:0. | Foto Reuters

Barcelona je slavila z 2:0.

Nogometaši Barcelone so v drugem krogu španskega prvenstva prišli do prve zmage. Katalonci so proti Cadizu slavili po zaslugi dveh zadetkov v zaključku tekme (2:0). Jan Oblak z Atletico Madridom, ki je v prvem krogu zabeležil zanesljivo zmago, se je tokrat moral zadovoljiti s točko pri Betisu, je pa slovenski vratar tekmo sklenil brez prejetega zadetka (0:0).. Nogometaši madridskega Reala so v soboto v gosteh premagali Almerio s 3:1, z drugo zmago pa se trenutno nahajajo na vrhu prvenstvene lestvice.

Carlo Ancelotti
Sportal V Španiji burijo duhove kamere v slačilnicah

Barcelona, ki zaradi obnove stadiona Nou Camp do nadaljnjega domače tekme igra na stadionu Montjuic, je po remiju v prvem krogu, v drugem poskusu vendarle prišle do prve zmage. A tudi proti Cadizu aktualnim prvakom ni bilo lahko, prvi zadetek je šele v 82. minuti dosegel Pedri, tri točke pa je z golom globoko v sodnikovem podaljšku potrdil Ferran Torres.

Jude Bellingham je bil glavni igralec Reala. | Foto: Reuters Jude Bellingham je bil glavni igralec Reala. Foto: Reuters Bellingham junak Reala

Do zmage pa je prišel tudi Real Madrid. Madridčani so zadetek prejeli že v tretji minuti, ko je bil natančen Sergio Arribas. Toda nova poletna okrepitev 20-letni angleški nogometaš Jude Bellingham je najprej izenačil v 19. minuti, v 60. pa zrežiral preobrat. Dobrih deset minut kasneje je vpisal še podajo pri golu Viniciusa Juniorja.

Prvak Barcelona bo po remiju in razočaranju v prvem krogu pot do prve zmage v novi sezoni iskala proti Cadizu, Real Madrid pa bo že v soboto gostoval pri Almerii.