Jan Oblak Jan Oblak Atletico Madrid Barcelona Real Madrid špansko prvenstvo

Barcelona do visoke zmage, vodilni do točke

2

Barcelona | Barcelona je slavila s 4:0. | Foto Reuters

Barcelona je slavila s 4:0.

V 11. krogu španskega prvenstva je Barcelona v nedeljo s 4:0 odpravila Osasuno. V akciji je bil aktiven tudi vodilni Real Sociedad, ki je prekinil niz šestih zaporednih zmag, saj je doma remiziral z Villarrealom. Atletico Jana Oblaka je v soboto gostoval pri Valencii in jo premagal z 1:0. Real je doživel še en udarec, na domačem igrišču je moral priznati premoč Alavesu. V ponedeljek je Eibar z 2:0 zmagal v gosteh pri Betisu.

Katalonski nogometni velikan Barcelona je na stadionu Camp Nou z visoko zmago nad Osasuno s 4:0 odprl današnje tekme 11. kroga španskega prvenstva primera division. Enega od zadetkov za blaugrano je dosegel tudi prvi zvezdnik Argentinec Lionel Messi, ki je gol posvetil ta teden umrlemu legendarnemu rojaku Diegu Maradoni.

Messi je izjemen zadetek dosegel v 73. minuti za vodstvo Barcelone s 4:0, po golu pa je slekel nogometno majico ter spodaj razkril Maradonov dres s številko 10, ki ga je ta nosil v sezoni 1993/94 za Newell's Old Boys, Messijev deški klub v Argentini.

Messi se je poklonil Maradoni. | Foto: Reuters Messi se je poklonil Maradoni. Foto: Reuters