Ponedeljek, 14. 12. 2020, 23.08

Špansko prvenstvo, 13. krog

Real Sociedad se je opekel z Eibarjem, Barcelona stežka prek Levanteja

1

V 13. krogu španskega nogometnega prvenstva je vodilni Real Sociedad le remiziral z desetim Eibarjem, po tretjem zaporednem remiju ima tako na vrhu isto število točk kot Atletico Madrid Jana Oblaka, ki je v soboto v velikem madridskem debiju izgubil s prvakom Realom (0:2).  Barcelona je z golom Lionela Messija premagala Levante. Krog se je zaključil v ponedeljek, ko je Celta doma visoko premagala Cadiz (4:0).

Real Sociedad je le remiziral z Eibarjem. Na vrhu ima isto številko točk kot drugi Atletico, ki je v soboto izgubil z madridskim Realom. | Foto: Reuters Real Sociedad je le remiziral z Eibarjem. Na vrhu ima isto številko točk kot drugi Atletico, ki je v soboto izgubil z madridskim Realom. Foto: Reuters

Nogometaši Reala so se veselili zmage v mestnem derbiju. Atletico Jana Oblaka je izgubil z 0:2, prvi gol je za gostitelje zabil Casemiro v 15. minuti, zadetek za končni izid 0:2 pa so pripisali kar slovenskemu reprezentančnemu vratarju, kateremu se je žoga po strelu Danija Carvajala v 63. minuti tekme, nerodno odbila najprej od vratnice, nato pa od njegovega hrbta v gol.

Jan Oblak z Atleticom še nikoli ni bil španski prvak. Mnogi so prepričani, da mu bo to uspelo v tej sezoni. Po derbiju z Realom Atletom kaže nekoliko slabše. | Foto: Reuters Jan Oblak z Atleticom še nikoli ni bil španski prvak. Mnogi so prepričani, da mu bo to uspelo v tej sezoni. Po derbiju z Realom Atletom kaže nekoliko slabše. Foto: Reuters

Real je tako prekinil niz neporaženosti Atletica, ki je trajal kar 26 tekem. Zadnji poraz v LaLigi so varovanci Diega Simeoneja doživeli 1. februarja 2020 prav proti Real Madridu na Santiagu Bernabeuu (1:0).