23.28

2 leti, 8 mesecev

Thermometer Blue 0,08

1

Petar Stojanović Leo Štulac Vid Belec Domen Črnigoj Samir Handanović Josip Iličić Atalanta Juventus serie A italijansko prvenstvo

Nedelja, 29. 8. 2021, 23.28

ITALIJANSKO PRVENSTVO, 2. KROG

Spodrsljaj Juventusa, Milan in Roma do visokih zmag

1

Lorenzo Pellegrini Roma | Lorenzo Pellegrini je dvakrat premagal Vida Belca na gostovanju Rome v Salernu. | Foto Reuters

Lorenzo Pellegrini je dvakrat premagal Vida Belca na gostovanju Rome v Salernu.

Nedeljski spored serie A sta z visokimi zmagami zaznamovala Milan in Roma. Prvi je vse štiri zadetke za zmago nad Cagliarijem (4:1) dosegel v prvem polčasu, ko je dvakrat v polno zadel tudi novinec Olivier Giroud, Roma, ki jo zelo uspešno vodi Jose Mourinho, pa je vse štiri gole na gostovanju pri Salernitani, za katero je branil Vid Belec, dosegla v drugem delu.

Za uvod v drugi krog italijanskega prvenstva je Venezia Domna Črnigoja (igral je do 71. minute) z 0:3 izgubila v Vidmu, prvak Inter Samirja Handanovića je drugo zmago sezone vknjižil pri Veroni. K slavju s 3:1 je dva zadetka prispeval novinec Joaquin Correa.

Nogometaši Atalante so se v soboto v 2. krogu italijanskega prvenstva doma z Bologno razšli brez zadetkov, Josip Iličić, ki je nekajkrat ogrozil vrata gostov, zlasti v prvem polčasu, pa je odigral 87 minut. Lazio se je znesel nad Spezio in ji na krilih trikratnega strelca Cira Immobileja nasul kar šest zadetkov (6:1).

Veselje maloštevilnih navijačev Empolija v Torinu. | Foto: Reuters Veselje maloštevilnih navijačev Empolija v Torinu. Foto: Reuters

Cristiano Ronaldo
Sportal Uradno: Ronaldo se je po norem preobratu pridružil Manchester Unitedu

Za presenečenje kroga je poskrbel Empoli. Moštvo iz Toskane, za katerega nastopata tudi slovenska legionarja Petar Stojanović in Leo Štulac, je v gosteh premagalo italijanskega velikana Juventus. Stara dama je prvič nastopila brez Cristiana Ronalda, ki se je preselil na Otok, in razočarala navijače. Najvišja zmaga dneva je pripadla Laziu, ki je ponižal Spezio kar s 6:1.

Italijansko prvenstvo, 2. krog:

Petek, 27. avgust:
Udinese : Venezia            3:0 (1:0)
Pussetto 29., Deulofeu 70., Molina 90.+3
Domen Črnigoj (Venezia) je igral do 71. minute.

Verona : Inter Milano        1:3 (1:0)
Ilić 15.; Martinez 47., Correa 83., 90.+4
Samir Handanović (Inter) je branil vso tekmo.

Sobota, 28. avgust:
Atalanta : Bologna 0:0
Josip Iličić (Atalanta) je odigral 87 minut.

Lazio : Spezia 6:1 (3:1)
Immobile 5., 15., 45.+2, Felipe Anderson 47., Hysaj 70., Alberto 85.; Verde 4.; R.K.: Adou 54./Spezia

Fiorentina : Torino 2:1 (1:0)
Gonzalez 41., Vlahović 70.; Verdi 89.

Juventus : Empoli 0:1 (0:1)
Mancuso 21.
Petar Stojanović (Empoli) je odigral vso tekmo in prejel rumeni karton, Leo Štulac (Empoli) je vstopil v igro v 70. minuti.