Prva liga Telekom Slovenije NK Olimpija NK Olimpija NK Maribor NK Maribor NK Celje NK Radomlje NK Rudar NK Gorica NK Domžale NK Aluminij NK Koper NK Krško

Prva liga Telekom Slovenije, 10. krog

Razlika ostaja dve točki: Olimpija in Maribor sta se mučila, a sta zmagala

1

Miha Zajc | Foto Vid Ponikvar

Slovenski nogometni prvoligaši so vstopili v drugo četrtino prvenstvene sezone. Olimpija je prišla do pomembne zmage in je ostala na vrhu lestvice. Maribor, ki je po preobratu prišel do zmage v Kopru, za njo zaostaja za dve točki. Gorica je remizirala v Kidričevem. Domžale so napolnile mrežo Radomelj. Krško je premagalo Rudar.

Video vrhunci srečanj 10. kroga Prve lige Telekom Slovenije

Olimpija se je v Kidričevem dolgo časa mučila, a nato z golom mladega Mihe Zajca, ki je s petimi zadeti zdaj skočil na vrh lestvice strelcev, v zadnjem delu tekme prišla do pomembnih treh točk, ki jo bodo na vrhu lestvice ohranile tudi po tem krogu. Ljubljančani so pod vodstvom Luke Elsnerja, ki ostaja stoodstoten na klopi Olimpije, zmagali še četrtič zapored.

Mariborčani so v zadnji tekmi kroga gostovali pri Kopru, ki v zadnjem času v javnosti zbuja veliko pozornosti zaradi dolga do predsednika Olimpije Milana Mandarića. Po golu Hrvata Tonija Datkovića so po pol ure igre zaostajali, a je nato z drugim golom po povratku z Nizozemske tik pred koncem polčasa na 1:1 izenačil mladi Luka Zahović. Končni izid je v 62. minuti postavil kapetan gostov Marcos Tavares, ki je vijoličastim prinesel pomembne tri točke in prekinil niz treh zaporednih zmag Koprčanov.

Petarda Domžal, Hrvat za zmago tik pred koncem

Domžale so zabile kar pet golov. | Foto: Žiga Zupan/Sportida Domžale so zabile kar pet golov. Foto: Žiga Zupan/Sportida Simon Rožman, ki je mladega trenerja nasledil v Domžalah, je prišel do visoke zmage nad Radomljami. Domžalčani so zmagali kar s 5:0.

Krško je po dveh zaporednih porazih tokrat pred domačimi premagalo velenjski Rudar. Tri točke je Krčanom z golom prinesel Hrvat Filip Dangubić, ki je nase opozoril tudi pretekli konec tedna na tekmi proti Mariboru.

Gorica, ki je na tretjem mestu, je remizirala brez zadetkov v Kidričevem proti Aluminiju.