Thermometer Orange 7,65

NK Maribor NK Maribor NK Rudar NK Zavrč NK Gorica NK Krško NK Krka NK Koper NK Domžale NK Celje NK Olimpija NK Olimpija Prva liga Telekom Slovenije

Sreda, 6. 4. 2016, 19.51

Maribor ni izkoristil darila Olimpije, razlika ostaja štiri točke

V 28. krogu Prve lige Telekom Slovenije vodilna nista zmagala. Olimpija je remizirala v Novi Gorici. Maribor je vsega točko osvojil v Zavrču. Razlika na vrhu ostaja štiri točke.

Olimpija je v gosteh pri Gorici remizirala z 1:1, potem ko je njeno vodstvo iz prvega polčasa (z enajstih metrov je še 13. v tej sezoni v polno meril Rok Kronaveter) s prvencem v elitni slovenski nogometni ligi z golom po strelu s 25 metrov izničil mladi, 20-letni vezist Gorice Andrej Kotnik. Ljubljančani, ki so v Novi Gorici gostovali brez prvega vratarja Nejca Vidmarja, ki je zbolel, in prejeli sploh prvi gol v letošnjem letu, so tako Mariboru ponudili priložnost, da se jim v primeru zmage približa na vsega dve točki zaostanka.

A Maribor "darila" velikega rivala ni izkoristil. Mariborčanom še četrtič v tej sezoni ni uspelo premagati Zavrča. Tokrat se je tekma končala z remijem brez zadetkov. Milivoje Novaković, drugi najboljši strelec v zgodovini slovenske reprezentance, tako še naprej čaka na prvenec v vijoličastem dresu.
V Domžalah so gostovali Koprčani. Tekma se je končala z remijem. | Foto: V Domžalah so gostovali Koprčani. Tekma se je končala z remijem.

Na sporedu so bile še tri tekme. Rudar je navdušil v Novem mestu in s kar 5:1 premagal Krko. Velenjčani so kar štiri gole zabili že v prvem polčasu.

Krško je z golom nekdanjega napadalca Olimpije Enisa Đurkovića prišlo do zelo pomembne zmage v Celju v boju za obstanek. Na tej tekmi sta oba kluba skorajda celoten drugi polčas igrala z le desetimi nogometaši, saj sta bila zaradi medsebojnega obračunavanja izključena Lovre Čirjak na domači in Luka Štefanac na gostujoči strani.