14. 10. 2017,
22.17

Thermometer Blue 2,63

2

NK Maribor NK Maribor NK Triglav NK Rudar NK Olimpija NK Olimpija NK Krško ND Gorica NK Celje NK Domžale NK Ankaran NK Aluminij naj gol Prva liga Telekom Slovenije

Sobota, 14. 10. 2017, 22.17

PRVA LIGA TELEKOM SLOVENIJE, 12. krog

Olimpija po preobratu v Kidričevem spet skočila na vrh

2

NK Triglav Kranj | Foto Žiga Zupan/Sportida

V zadnji tekmi 12. kroga Prve lige Telekom Slovenije so nogometaši Olimpije v soboto z 2:1 premagali Aluminij v Kidričevem. Zmagali so tudi Domžale, Gorica in Triglav, Kranjčani so prišli do sploh prve prvenstvene zmage v tej sezoni. Prvak Maribor je, prav tako po preobratu, do točk prišel že v petek.

Vodilna Olimpija je na začetku tekme doživela hladno prho, ko je Aluminij z evrogolom v vodstvo po petih minutah popeljal Alen Kranjc. Potem so Ljubljančani hitro poskrbeli za izenačenje, za 1:1 je v 12. minuti zadel Nathan Oduwa. Dolgo časa so navijači, ki so v Kidričevo pripotovali iz Ljubljane, čakali na popoln preobrat in ga dočakali v zadnjem delu tekme. V 76. minuti je z glavo zadel Andres Vombergar in poskrbel, da so se varovanci Igorja Bišćana vrnili na prvo mesto lestvice, na katerem imajo dve točki prednosti pred Mariborom.

Domžalčani po razočaranjih navdušili

Dušan Kosić še čaka na prvo zmago. | Foto: Vid Ponikvar Dušan Kosić še čaka na prvo zmago. Foto: Vid Ponikvar Domžalčani so po razočaranjih, ki so jih svojim navijačem pripravili v zadnjih treh krogih (remi in dva poraza), tokrat navdušili in novinca v ligi Ankaran doma premagali kar s 6:0.

Gorica je doma zmagala z 2:1 proti Celju in Dušanu Kosiću po štirih remijih prizadejala prvi poraz na celjski klopi.

Triglav je prišel do sploh prve zmage v tej sezoni, ko je doma s 3:1 odpravil Krško. Junak je bil Matej Poplatnik, ki je dosegel dva gola in je zdaj s sedmimi goli povsem blizu prvega mesta lestvice najboljših strelcev.

Mariboru je pomembne tri točke prinesel Damjan Bohar. | Foto: Matic Klanšek Velej/Sportida Mariboru je pomembne tri točke prinesel Damjan Bohar. Foto: Matic Klanšek Velej/Sportida

Maribor v generalki pred torkovim spektaklom do zmage po preobratu

V prvi tekmi kroga je Maribor v petek v generalki pred torkovo tekmo lige prvakov proti Liverpoolu v Ljudskem vrtu z 2:1 zmagal v Velenju. Proti Rudarju, ki mu gre pod vodstvom Marijana Pušnika zelo dobro, je namreč zaostajal, a nato prišel do preobrata in novih treh točk.