Wales Nizozemska prijateljske tekme Euro 2024 Euro 2024

Prijateljske tekme (6. junij)

Nizozemci suvereni, sramota Walesa

Nizozemska | Nizozemci so zmagali s 4:0. | Foto Guliverimage

Nizozemci so zmagali s 4:0.

V pripravah na evropsko nogometno prvenstvo je bila danes izmed reprezentanc, ki bodo nastopale na prvenstvu, na delu le Nizozemska. Ta je v Rotterdamu s 4:0 nadigrala Kanado. Še prej sta se na prijateljskem srečanju brez zadetkov razšla Gibraltar in Wales, ki se je tako ob slabi predstavi povsem osramotil.

Erling Haaland
Sportal Najdražji na svetu, a podoživlja dolgoletne muke Jana Oblaka

Prijateljske tekme (četrtek, 6. junij):

zbor slovenske nogometne reprezentance Matjaž Kek
Sportal Kdo bo odpadel s Kekovega seznama?

Nizozemci so se pred začetkom Eura na stadionu De Kuip v Rotterdamu pomerili s Kanado in zanesljivo zmagali s 4:0. Prvi polčas se je sicer končal brez zadetkov, v drugem pa je Nizozemska v razmiku trinajstih minut zadela kar trikrat. Najprej je bil uspešen soigralec Jana Oblaka pri Atleticu Madridu Memphis Depay (50.), sedem minut kasneje je v polno meril Jeremie Frimpong, v 63. minuti pa je gol dosegel še Wout Weghorst. V 83. minuti je visoki zmagi piko na i z zadetkom postavil še zvezdnik Liverpoola Virgil van Dijk.

Nizozemci bodo bodo na prvenstvu igrali v skupini D skupaj s Poljsko, Avstrijo in Francijo.

"Neznana in pomlajena zasedba Walesa je na skromni in zelo frustrirajoči prijateljski tekmi osvojila sramotni remi brez golov z Gibraltarjem," so zapisali mediji na Otoku. V članski vrsti Walesa je debitiralo pet nogometašev, Valižani pa so na koncu le z remijem s 203. ekipo sveta, ki je brez zmage vse od leta 2022, povsem razočarali. Čeprav je bila to le prijateljska tekma, je Walesov rezultat označen za veliki neuspeh, sploh proti ekipi, ki je zadnjih 13 tekem vselej izgubila.

Nekateri navijači Walesa so po remiju že zahtevali odstop selektorja Roba Paga. | Foto: Reuters Nekateri navijači Walesa so po remiju že zahtevali odstop selektorja Roba Paga. Foto: Reuters

Slovenija bo zadnjo pripravljalno tekmo pred odhodom v Nemčijo igrala v soboto ob 15. uri v Stožicah z Bolgarijo.