Lionel Messi Lionel Messi prijateljske tekme Srečko Katanec

Torek, 20. 11. 2018, 17.05

Prijateljske nogometne tekme (november)

Srečko Katanec še čaka na prvo zmago

Srečko Katanec | Irak Srečka Katanca je gostil Bolivijo in remiziral z 0:0. Za Katanca je to tretji remi na štirih tekmah, eno so Iračani pod njegovim vodstvom izgubili. | Foto Reuters

Ob ligi narodov so po svetu na sporedu tudi številne prijateljske nogometne tekme. Irak nekdanjega slovenskega selektorja Srečka Katanca je pred domačimi gledalci brez zadetkov remiziral z Bolivijo. Katanec tako še vedno čaka na prvo zmago iraških varovancev. Na prvih treh tekmah na klopi Iraka so dvakrat remizirali (Kuvajt, Savdska Arabija) in enkrat izgubili (Argentina). Francozi so z  1:0 premagali Urugvaj in v 36.  minuti ostali brez poškodovanega Kyliana Mbappeja. Italijani so v izdihljajih z 1:0 strli ZDA. Brazilci, pri katerih se je poškodoval še en zvezdnik PSG Neymar, pa z istim rezultatom Kamerun.

Švedska, Rusija
Sportal Švedi v ligo A, Srbi in Škoti v ligo B

V nedeljo je bilo zanimivo v Las Palmasu, kjer je Španija ob koncu tekme strla odpor Bosne in Hercegovine, ki jo vodi Robert Prosinečki, in jo premagala z 1:0. Hrvaški trener, ki je bil pred letom dni kandidat za klop Slovenije in je Bosance popeljal v A ligo narodov, je tako izgubil prvič po nizu neporaženosti, ki je trajal devet tekem.