15.22

Real Madrid Barcelona Atletico Madrid Cristiano Ronaldo Cristiano Ronaldo Lionel Messi Lionel Messi Jan Oblak Jan Oblak Villarreal Bojan Jokić Rene Krhin Sevilla Valencia

Petek, 22. 8. 2014, 15.22

Popoln dan za Barcelono: pobegnila na +6, Messi v klubu 300

Nogometaši Barcelone so v zaostali tekmi 16. kroga španske la lige premagali Sporting iz Gijona. Vodilni Katalonci so tako drugouvrščenemu Atleticu pobegnili že za šest točk.

Prvi zadatek je Gijonu padel v 25. minuti, ko je z izjemno natančnim srelom Katalonce v vodstvo popeljal Lionel Messi, ki je zabil že svoj 300. zadetek v španskem prvenstvu. Ta izjemen dosežek mu je uspel v malce več kot desetih letih, Argentinec je svoj prvi zadetek za Barcelono dosegel maja leta 2005 pri zmagi nad Albacetejem.

Domači so le dve minuti kasneje prek Carlosa Castra prišli do izenačenja, a je rajanje domačih navijačev s svojim drugi zadetkom na tekmi po podaji Luisa Suareza hitro ugasnil Messi.

V drugem polčasu so gostje le še sprehodili do zmage. Luis Suarez je v 62. minuti zgrešil enajstmetrovko, a je svojo napako popravil že pet minut kasneje, ko se s svojim 24. zadetkom v prvenstvu postavil tudi končni izid (3:1).

Barcelona je zdaj tekmecem ušla na šest točk, kar je v španskem prvenstvu skoraj neulovljiva prednost.