10.33

Prva liga Telekom Slovenije NK Maribor NK Maribor NK Olimpija NK Olimpija NK Koper NK Krško NK Zavrč NK Domžale NK Krka NK Celje NK Rudar ND Gorica

Nedelja, 2. 3. 2014, 10.33

Olimpija pred derbijem grozi neučinkovitemu Mariboru

Nogometaši Olimpije so v 5. krogu Prve lige Telekom Slovenije visoko s 4:1 premagali Koper. Domžale prepričljive v Novem mestu, Maribor pa je v štajerskem derbiju z 1:0 še poglobil krizo Celjanov.

Prvi sredin derbi v Stožicah je bolje odprla Olimpija, ki je igrala brez poškodovanega kapetana Andraža Šporarja, a je njegova zamenjava v napadu Dejan Djermanović mrežo Vasje Simčiča zatresla že v 26. minuti. Vodstvo Ljubljančanov sicer ni zdržalo dolgo, saj so Koprčani prek Amarja Rahmanovića izenačili izid le sedem minut kasneje.

To pa ni bilo vse, kar se je dogajalo v prvem polčasu. Proti koncu prvega dela spet pritisnili domači in pretili predvsem prek Roka Kronavetra. Najprej je z več kot 35 metrov zatresel prečko, nato pa še zadel v polno. Igralec Olimpije si je odlično s prsmi žogo zaustavil, nato pa iz "prve" neubranljivo zadel ob desni vratnici.

V drugem polčasu so zmaji nadaljevali z odlično igro in prek Ezekiela Hentyja še dvakrat zadela, gostje s Kopra pa so bili povsem brez idej in izgubili še tretjič v sezoni.

Visoke zmage se je veselila tudi "ranjena" Elsnerjava četa, ki je v Novem mestu s 4:0 pohrustala v tej sezoni zelo neugodno Krko, v Velenju pa se je tekma končala brez zmagovalca. Knapi so ob polčasu ostali brez dveh igralcev, saj sta drugi rumeni karton prejela Stjepan Babić in Stipe Knezović, a Krčani velike številčne prednosti niso znali spremeniti v tri točke.

Za konec petega kroga sta se v Ljudskem vrtu udarila Maribor in Celje. V zelo odprti tekmi s priložnostmi na obeh straneh so prvaki po zadetku Marcosa Tavaresa zmagali z 1:0, Celjani pa tako kot edini v prvoligaški druščini tudi po petih nastopih pogrešajo zmago. Tekmo se bomo spominjali po številnih zapravljenih stoodstotnih priložnostih Maribora, dve prečki je dosegel tudi napadalec Celja Ivan Firer, a žoga ni hotela v gol.

Vijolice imajo zdaj na tretjem mestu enako točk kot večni rivali iz Ljubljane, s katerimi se bodo v Ljudskem vrtu udarili v nedeljo.

Goričani četrtič zapored

Po zmagah nad Rudarjem, Krko in Celjem so Novogoričani, ki so jih pred začetkom sezone mnogi označili za glavnega kandidata za uspeh, zabeležili še četrto zaporedno zmago in so na vrhu lestvice tudi po petem krogu.

V Novi Gorici je bil Zavrč v prvem polčasu veliko boljši nasprotnik, pa čeprav je imela Gorica na voljo enajstmetrovko, ki jo je zapravil Dino Martinović. Potem je vajeti v svoje roke vzel Nigerijec Blessing Chibuike Eleke, ki je zdaj na vrhu lestvice strelcev, in zabil dva gola, Alen Jogan je v zaključku tekme le še potrdil zmago in postavil končni izid 3:0.