Jan Oblak Jan Oblak Samir Handanović Boštjan Cesar

Nedelja, 1. 12. 2013, 18.59

Nepremagljivi Jan Oblak spravlja v zadrego trenerja Benfice

Čeprav večina slovenskih reprezentantov še počiva, saj se bodo njihovi klubi posvetili osvajanju točk nekoliko pozneje, je že nekaj aktivnih, predvsem v Italiji. Jan Oblak navdušuje v golu Benfice.

Samir Handanović: Inter je izgubil prvo tekmo v tem letu. Na rimskem Olimpicu je v ponedeljek ostal brez točk (0:1), Ljubljančan je moral po žogo v mrežo v 81. minuti, ko ga je z izvrstnim in neubranljivim strelom premagal izkušeni Nemec Miroslav Klose. Mlajši izmed bratrancev Handanović je branil vso tekmo. Na klopi Lazia je ponovni debi dočakal slovenski zamejec Edoardo Reja. Inter je po tretjem porazu v tej sezoni na lestvici padel na šesto mesto. Prehitela ga je Verona.

Jan Oblak: Benfica se pripravlja na težko pričakovan nedeljski derbi, na katerem bo gostila Porto. Bo med vratnicama od prve minute stal Slovenec? Odkar je zamenjal poškodovanega 32-letnega Arturja, se lahko pohvali z izjemno statistiko, saj na štirih tekmah – branil je skoraj 300 minut – sploh še ni prejel zadetka. Trener Jorge Jesus je pred nehvaležno odločitvijo, komu zaupati vlogo prvega vratarja, saj se je zdravstveno stanje Brazilca izboljšalo. O dilemi, kdo naj bi branil, že ves teden trobijo portugalski mediji, kar je dodaten dokaz, kako hitro si je 20-letni Škofjeločan izboljšal status pri klubskem velikanu. Nedeljski derbi bo čustven, saj bo prisoten spomin na bolečo izgubo Eusebia, ikone Benfice, pa tudi portugalskega in svetovnega nogometa. Lizbončani so v soboto na pokalni tekmi zlahka napolnili mrežo Gil Vicenteju. Bilo je 5:0, Oblak je branil vso tekmo.

Boštjan Cesar: Chievo je v soboto doma remiziral s Cagliarijem. Gledalci v deževnem vremenu niso dočakali zadetkov, najlepšo priložnost pa so zapravili gostje, ko je Čilenec Mauricio Pinilla zapravil strel z bele točke. Sodnik je 11-metrovko prisodil ravno po posredovanju kapetana slovenske izbrane vrste, ki je prejel tudi rumeni karton. Ljubljančan je odigral vso tekmo, moštvo iz Verone pa je po težko prigarani točki na 16. mestu.

Branko Ilić: Hapoel Tel Aviv je v soboto v gosteh ugnal Maccabi Petah Tikva z 2:0, Ljubljančan pa je zaradi kazni rumenih kartonov počival. Njegov klub v izraelskem prvenstvu zaseda sedmo mesto.

Bojan Jokić: Razigrani Villarreal se je v ponedeljek zvečer v gosteh znesel nad Rayo Vallecanom. Rumena podmornica je zmagala kar s 5:2. Vodila je že s 5:0, tri zadetke je prispeval prvi junak srečanja, Nigerijec Ikechukwu Uche. Slovenski reprezentant je rapsodijo soigralcev v španskem prvenstvu spremljal s klopi za rezervne igralce.

Andraž Struna: PAS Giannina je v soboto pred domačimi gledalci izgubila z Asterasom (0:2). Koprčan je odigral prvi polčas, nato pa ostal na klopi. Njegov klub je na razpredelnici grškega prvenstva padel na deveto mesto.

Valter Birsa: Milan je navijače osrečil z gladko zmago nad Atalanto (3:0). Na San Siru se je v zgodovino vpisal Kaka, ki je dosegel okrogli stoti zadetek v rdeče-črnem dresu. Brazilec se je na seznam strelcev vpisal dvakrat, prispeval pa še podajo. Primorec je zaradi poškodbe stegenske mišice, ki še ni odpravljena, počival, Milan pa se je povzpel na 11. mesto.

Josip Iličić: Fiorentina je v soboto doma tesno ugnala Livorno (1:0), Kranjčan pa je igral 62 minut. Navijači kljub zmagi niso imeli razlogov za sproščeno veselje, saj si je koleno hudo poškodoval najboljši napadalec in prvi strelec serie A Giuseppe Rossi. Ekipa iz Firenc je zadržala četrto mesto.

Rene Krhin: Bologna je leto odprla s porazom na Siciliji. Z 0:2 je izgubila derbi začelja italijanskega prvenstva z zadnjeuvrščeno Catanio, slovenski reprezentant pa zaradi kazni rumenih kartonov ni kandidiral za srečanje. Bologna je na 17. mestu, pred Catanio ima le še dve točki prednosti.

Jasmin Kurtić: Sassuolo je padel v ogromno krizo. Izgubil je še petič zapored v serie A. Novincu v prvi italijanski ligi do uspeha v Genovi ni pomagal niti Kurtić, ki je v igro vstopil na začetku drugega polčasa. Takrat je bil že postavljen končni rezultat, Genoa je zmagala z 2:0. Sassuolo je obstal na nevarnem 18. mestu.

Dejan Lazarević: Chievo je doma remiziral s Cagliarijem, Domžalčan pa je na uvodni tekmi leta 2014 ostal prikovan na rezervno klop. Tam je pri gostih ostal tudi nekdanji nogometaš Maribora, Makedonec Agim Ibraimi.