23. 1. 2022,
20.10

2 leti, 2 meseca

Thermometer Blue 0,02

Bundesliga RB Leipzig Borussia Dortmund Bayern München Kevin Kampl nemško prvenstvo

Nedelja, 23. 1. 2022, 20.10

Nemško prvenstvo, 20. krog

Bayern spet ušel Borussii na šest točk, Kamplovi premagali Wolfsburg

Bayern München | Bayern München ostaja šest točk pred Borussio iz Dortmunda. | Foto Guliverimage

Bayern München ostaja šest točk pred Borussio iz Dortmunda.

Drugouvrščena Borussia Dortmund se je po razočaranju, ko je med tednom izpadla iz pokala proti drugoligašu St. Pauliju,  navijačem oddolžila z zmago na gostovanju pri Hoffenheimu (3:2), s katero je zaostanek za vodilnim Bayernom vsaj začasno znižala na tri točke. Bavarci so se v nedeljo z zanesljivo zmago na Olimpijskem stadionu v Berlinu, kjer so s 4:1 odpravili motivirano Hertho, spet oddaljili zasledovalcem. Bayer je na krilih trikratnega strelca Mousse Diabyja zadržal tretje mesto, za petami mu je Union, ki je bil uspešen v Mönchengladbachu. V nedeljo je RB Leipzig s Kevinom Kamplom premagal Wolfsburg.

Dogajanje v sklopu 23. kroga nemške bundeslige se je v petek začelo v Frankfurtu, kjer je Eintracht prvič po letu 2006 priznal premoč Arminii iz Bieledfelda.

V soboto se je smejalo navijačem Borussie Dortmund, saj so njihovi ljubljenci v gosteh odpravili Hoffenheim s 3:2. To je bil prvi domači poraz Hoffenheima po štirih mesecih, pri gostih pa je že v 6. minuti zadel v polno Erling Braut Haaland. Norveški zvezdnik, s katerim bo imela opravka slovenska članska reprezentanca v letošnji ligi narodov, je tako že pri 16 zadetkih v nemški bundesligi.

Haaland meditacija
Sportal Zakaj Haaland, Salah in Ronaldo izvajajo jogo?

Nemško prvenstvo, 20. krog:

Petek, 21. januar:
Eintracht Frankfurt : Arminia Bielefeld 0:2 (0:2)
Wimmer 5., Schopf 27.

Sobota, 22. januar:
Bayer Leverkusen : Augsburg 5:1 (2:0)
Bellarabi 9., Diaby 24., 65., 69., Alario 81.; Maier 62.

Borussia Mönchengladbach : Union Berlin 1:2 (1:1)
Kone 40.; Kruse 18./11-m, 84.

Freiburg : Stuttgart 2:0 (1:0)
Ito 37./ag., Schade 72.

Greuther Fürth : Mainz 2:1 (1:0)
Dudziak 12., Bell 66./ag.; Onisiwo 90.+3

Hoffenheim : Borussia Dortmund 2:3 (1:1)
Kramarić 45.+1, Rutter 77.; Haaland 6., Reus 58., Raum 62.

Bochum : Köln 2:2 (1:2)
Holtmann 25., Asano 70.; Huebers 36., Modeste 45.

Nedelja, 23. januar:
RB Leipzig : Wolfsburg 2:0 (0:0)
Orban 76., Gvardiol 84.
Kevin Kampl je odigral celo tekmo za Leipzig in v 67. minuti dobil rumeni karton zaradi grobosti.

Hertha Berlin : Bayern München 1:4 (0:2)
Ekkelenkamp 80.; Tolisso 25., Müller 45., Sane 75., Gnabry 79.