15.54

Borussia Dortmund Bayern München

Petek, 24. 5. 2013, 15.54

Naslov na Bavarsko: sreča končno na strani Bayerna

Po porazih v letih 2010 in 2012 je Bayern v tretjem finalu lige prvakov v zadnjih štirih letih le prišel do naslova. Borussio Dortmund je z golom Arjena Robbna v 89. minuti premagal z 2:1.

Nogometna Bavarska se veseli. V velikem finalu na Wembleyju so zvezdniki Bayerna premagali Borussio Dortmund z 2:1. Veliki junak je bil tolikokrat kritizirani Arjen Robben, ki je bil tudi v Londonu do gola, ki ga je zabil v 89. minuti, tragična osebnost finala, saj je zapravil nekaj izjemnih priložnosti. Prvi gol na tekmi je zabil Mario Mandžukić v 60. minuti, le osem minut za tem pa je izid na 1:1 poravnal Ilkay Gündogan.

Bayern je prišel do petega naslova evropskega prvaka v klubski zgodovini. Pred tem je zmagal v letih 1974, 1975, 1976 in 2001. Zdaj se je na tretjem mestu večne lestvice po številu najprestižnejših evropskih lovorik izenačil z Liverpoolom. Drugi je Milan, ki je bil prvak sedemkrat, nedotakljiv pa je še vedno Real Madrid, ki je bil prvak že devetkrat. Borussia Dortmund ostaja pri enem naslovu evropskega prvaka, ki ga je osvojila leta 1997.