19.53

serie A Juventus Boštjan Cesar AC Milan Inter Fiorentina Samir Handanović Genoa Tim Matavž Josip Iličić Jasmin Kurtić Chievo Valter Birsa Palermo Siniša Anđelković Aljaž Struna Carpi Vid Belec

Petek, 29. 8. 2014, 19.53

Napoli in Milan sta si razdelila točke, Juventus ostaja na vrhu

Napoli je v 26. krogu italijanske Serie A gostil Milan in remiziral z 1:1. Na vrhu prvenstvene lestvice tako ostaja Juventus.

V petek je po 15. zaporednih zmagah v italijanskem prvenstvu Juventus remiziral pri Bologni. Tekma se je končala brez golov. Branilci naslova iz Torina so dvoboj v Bologni odigrali že v petek, saj jih prihodnji teden čaka pomemben evropski obračun. Juventus bo v torek v prvi tekmi osmine finala lige prvakov gostil Bayern München.

V prestižnem lokalnem obračun je slovenski dvojec pri Chievu Boštjan Cesar in Valter Birsa moral stisniti desnico mestnemu rivalu Veroni. Cesar je igral celotno srečanje, Birsa pa je bil zamenjan ob polčasu.

Samir Handanović je z Interjem s 3:1 premagal Sampdorio. Edini zadetek je prejel v izdihljajih tekme, ko ga je premagal Fabio Quagliarella.

V Bergamu je Jasmin Kurtić za Atalanto igral 80 minut pri porazu proti Fiorentini z 2:3. Pri gostih priložnosti za igro ni dobil Josip Iličić. Vso tekmo je presedel na klopi za rezerve. Vid Belec je bil veliki junak Carpija, ki je z 0:0 remiziral v gosteh pri Torinu. Domačim je ubranil tudi enajstmetrovko.

Siniša Anđelković in Aljaž Struna, ki sta za Pelermo igrala celo tekmo, sta točke lovila v Rimu, a nista bila niti blizu. Roma je Palermo ponižala s 5:0, trener sinov volkulje Luciano Spalletti pa dokazal, da lahko Rimljani blestijo tudi brez ikone kluba Francesca Tottija, ki ga je iz ekipe vrgel po tekmi lige prvakov proti Barceloni. Totti je v intervjuju za Rai potarnal, da si želi več igralnih minut, kar pa trenerju ni bilo preveč všeč.

Na ponedeljkovem obračunu so imeli člani Napolija priložnost, da se z zmago nad Milanom vrnejo na vrh, a so remizirali in ostali na drugem mestu.