2. 7. 2015,
22.54

Četrtek, 2. 7. 2015, 22.54

Na Islandiji dobili tisto, kar so iskali

Nogometaši Kopra so v prvi tekmi prvega kroga kvalifikacij v evropski ligi na Islandiji premagali Vikingur Reykjavik z 1:0 (0:0).

Koprska ekipa je v deželi gejzirjev dosegla pomembno zmago, pred njo pa je zares naporno obdobje. Že v nedeljo, 5. julija, se bo na svoji Bonifiki pomerila z Mariborom na prestižni tekmi za slovenski superpokal, v četrtek, 9. julija, pa jih čaka še povratni domači obračun z Vikingurjem.

Izbranci italijanskega trenerja na koprski klopi Rodolfa Vanolija so v prvem polčasu navkljub zahtevnim razmeram za igro - vseskozi je deževalo, temperatura pa je znašala 12 stopinj Celzija - imeli nadzor nad "severnjaki", najlepšo priložnost za zadetek pa so zapravili v 20. minuti, ko se je po strelu z glavo hrvaškega napadalca Josipa Ivančića izkazal domači vratar Thomas Nielsen in preprečil nogometno "mrlo prho" v Reykjaviku.

Tudi v nadaljevanju je bila pobuda bolj ali manj na strani gostov, v prvem polčasu so sprožili tri strele na islandska vrata, gostitelji proti njihovim le enega.

"Kanarčki" so že v peti minuti nadaljevanja prek Ivice Guberca zapravili imenitno priložnost za vodstvo, a se je znova izkazal Nielsen. Tudi v nadaljevanju so bili slovenski podprvaki aktivnejši, imeli so nekaj (pol)priložnosti, v 77. minuti pa je islandska obramba po golu Mateja Pučka vendarle kapitulirala, Koprčani pa so za razliko od Domžalčanov in Celjanov mednarodno igrišče v prvi tekmi prvega kroga kvalifikacij za nastop v evropski ligi zapustili dvignjenih glav.