Primož Gliha slovenska nogometna reprezentanca Ljudski vrt Jan Mlakar Dejan Petrović

Nedelja, 8. 9. 2019, 20.14

Prijateljska tekma mlade reprezentance Slovenije

Slovenski upi v Ljudskem vrtu namučili mlade galske peteline #foto

Slovenija Francija Mladi | Mladi slovenski upi, ki se pripravljajo na vrhunec, Euro 2021 na domačih tleh, so remizirali z leto mlajšimi Francozi. | Foto Blaž Weindorfer/Sportida

Mladi slovenski upi, ki se pripravljajo na vrhunec, Euro 2021 na domačih tleh, so remizirali z leto mlajšimi Francozi.

Slovenska nogometna reprezentanca do 21 let se je v nedeljo v Mariboru na prijateljski tekmi pomerila z leto mlajšimi francoskimi vrstniki in remizirala - 2:2 (1:2). Zadetka za gostitelje sta prispevala Dejan Petrović (Aluminij) in kapetan Jan Mlakar, ki v tej sezoni kot posojen napadalec Brightona brani barve QPR.

Cristiano Ronaldo
Sportal Nor večer in nov rekord Ronalda, ki se kar ne ustavi

Selektor Primož Gliha je na prijateljski tekmi proti mladim francoskim reprezentantom v Ljudskem vrtu dal priložnost 15 igralcem. Od prve minute  so zaigrali Žiga Frelih, Sven Šoštarič Karić, David Zec, Žan Zaletel, Matija Rom, Žan Rogelj, Janez Pišek, Dejan Petrović, Vitja Valenčič, Adam Gnezda Čerin in Jan Mlakar, v nadaljevanju pa še Tomi Horvat, Luka Štor, Jakob Novak in Leon Sever.

Fotogalerija s tekme, fotograf Blaž Weindorfer/Sportida:

1 / 60

Slovenci so prek Dejana Petrovića povedli že v 2. minuti, a so Francozi do konca prvega polčasa preobrnili rezultat v svojo korist. V polno stra zadela 19-letni branilec Strasbourga Mohamed Simakan (11. minuta) in njegov sovrstnik iz Lyona Theo Ndicka Matam (43. minuta).

Primož Gliha je na delu preveril 15 kandidatov. | Foto: Blaž Weindorfer/Sportida Primož Gliha je na delu preveril 15 kandidatov. Foto: Blaž Weindorfer/Sportida

Slovenci so v drugem delu lovili izenačenje in na koncu z uglednimi tekmeci iztržili neodločen izid. V polno je zadel kapetan Jan Mlakar, ki je izkoristil napako Simakana in zatresel francosko mrežo.