12.52

Marko Šuler NK Maribor NK Maribor Ante Šimundža

Petek, 11. 7. 2014, 12.52

Maribor izgubil v generalki, zdaj gre zares

Nogometaši Maribora so v četrtek odigrali zadnjo prijateljsko tekmo pred začetkom nove evropske sezone in izgubili. V Ljudskem vrtu je bil ukrajinski Karpaty boljši z 2:1.

Že v torek Mariborčane čaka prva evropska preizkušnja. Na prvi tekmi drugega kroga kvalifikacij za ligo prvakov bodo gostovali v Mostarju pri Zrinjskem. To sta odločilni tekmi evropskih želja Mariborčanov, kot taki sta seveda zelo pomembni.

"Šest tekem v Evropi je naš osnovni cilj," je že večkrat dejal športni direktor Zlatko Zahović. Če bi Mariboru proti Zrinjskemu spodletelo, bi se od Evrope poslovil že po dveh tekmah. Če bo napredoval, kar seveda pričakujejo vsi, bo odigral vsaj šest evropskih tekem in izpolnil osnovni cilj. Seveda verjamemo, da so po treh zaporednih sezonah v skupinskem delu lige Europa želje še veliko višje, a dejstvo je, da sta prihajajoči evropski tekmi trenutno daleč najpomembnejši.

Maribor je v torek s tekmo proti ukrajinskemu Karpatyju sklenil niz prijateljskih tekem v času priprav na novo sezono. V Ljudskem vrtu se je zbralo 400 gledalcev, Mariborčani so izgubili z 1:2. Vsi goli so padli v drugem polčasu, za slovenskega prvaka je zadel branilec Marko Šuler.

Maribor je pod vodstvom Anteja Šimundže sicer v pripravljalnem obdobju odigral sedem tekem. Trikrat je zmagal, enkrat remiziral in trikrat izgubil. Najboljši strelci vijoličastih so bili Goran Cvijanović, Nusmir Fajić, Rok Sirk in Šuler. Vsi so zadeli po dvakrat.