9.04

Lyon Montpellier

Nedelja, 29. 7. 2012, 9.04

Lyon v superpokalu premagal prvaka

Francoski superpokal se je četrtič zapored igral izven Francije. Lovoriko je osvojil pokalni zmagovalec Lyon, ki je v ameriškem Harrisonu premagal Montpellier, prvaka države.

Lyon sedmič doslej osvojil ta pokal, kar je rekordni dosežek. Po rednem delu in podaljšku je bilo 2:2 (1:1).

Jimmy Briand je za izenačenje na 2:2 zadel v 77. minuti in nato zabil še odločilni zadetek v streljanju kazenskih strelov, ko je Lyon zadel štirikrat, tekmeci pa le dvakrat.

Montpellier je bil pred tem dvakrat v prednosti, saj je John Chukwidi Utaka svojo ekipo v vodstvo popeljal v 27. minuti, Emmanuel Herrera pa iz enajstmetrovke v 55. minuti. Bafetimbi Gomis je v 44. minuti poskrbel, da je bil izid tudi ob polčasu neodločen.