4 leta, 9 mesecev

Zlatan Ljubijankić Gent

Torek, 27. 12. 2011, 13.36

Ljubijankić mojstrsko zaključil leto (video)

Slovenski napadalec Zlatan Ljubijankić je bil v torek osrednji mož preobrata, s katerim se je Gent na lestvici povzpel na prvo mesto. Ljubljančan je k zmagi s 3:1 pomagal z golom in dvema podajama.

Navijači Genta si po zmagi nad Westerlojem z veseljem ogledujejo prvenstveno razpredelnice. Njihovi ljubljenci so po torkovih treh točkah, igral se je 19. krog belgijskega prvenstva, namreč na prvem mestu. Resda jih lahko drevi prehiti Anderlecht, ki bo zadnje dejanje v letu 2011 - gostovanje pri Monsu - odigral v večernih urah. Klubski velikan iz Bruslja je zbral enako število točk kot Gent, ima pa tekmo manj, tako da je zelo verjetna možnost, da bodo ''indijanci'' vseeno prezimili na drugem mestu. Gent je imel v torek opravka s tekmecem, ki zaseda predzadnje mesto, kar pa na zelenici dolgo časa ni bilo čutiti. Gostje so v zaključku prvega polčasa prešli v vodstvo in spravili gostitelje še v večjo zadrego. Nato pa se je v zadnji četrtini srečanja prebudil Gentov napad in s tremi zadetki hitro jeziček na tehtnici nagnil v korist moštva, ki domuje na štadionu Jules Otten. Preobrat je načel slovenski reprezentant Zlatan Ljubijankić. Odigral je vso tekmo, v 69. minuti pa spretno premagal vratarja in izenačil rezultat na 1:1. Le nekaj minut kasneje bi skoraj izkoristil napako v obrambni vrsti Westerloja, saj se je znašel v neposrednem dvoboju ena na ena z vratarjem, a je njegov strel zadel desno vratnico. Nato pa je dvakrat nesebično zaposlil soigralca, točke pa so po vodstvu s 3:1 dokončno ostale doma. Gent je v prvem delu belgijske sezone, ki se bo nadaljevala sredi januarja, dosegel dvanajst zmag, ''Zlajo'' pa je s petimi zadetki tretji najboljši klubski strelec. Marko Šuler, ki se v zimskem prestopnem roku spogleduje z odhodom v drugo klubsko okolje, tudi tokrat ni dočakal priložnosti, Matija Škarabot pa je ob slovesu od leta 2011 odigral zadnjih pet minut.

Oglejte si zadetek in podaji slovenskega legionarja!