Nedelja, 11. 10. 2020, 22.36

LIGA NARODOV, 3. KROG

Slovenci premagali Kosovo, Ronaldo neporažen v Franciji, preobrat Angležev

12

Kosovo : Slovenija, slovenska nogometna reprezentanca | Slovenci so zmagali z 1:0. | Foto Reuters

Slovenci so zmagali z 1:0.

Slovenska nogometna reprezentanca je v tretjem krogu lige narodov gostovala pri Kosovu in po golu Harisa Vučkića slavila z 1:0. Na drugi tekmi tretje skupine lige C je Grčija z 2:0 premagala Moldavijo. Pestro je bilo tudi na drugih tekmah, med drugim je Anglija ugnala Belgijo, Hrvati so bili boljši od Švedske, Bosna in Hercegovina je remizirala z Nizozemsko, neodločeno pa se je končal tudi derbi Francije in Portugalske. Izbrance Matjaža Keka v ligi C in skupini 3 čaka nova preizkušnja v sredo v Moldaviji.

Vučkić 22.

Začetna enajsterica Slovenije: Oblak, Stojanović, Blažič, Mevlja, Balkovec, Rep, Bijol, Kurtić, Verbič, Vučkić, Lovrič.

Slovenija se je danes prvič pomerila z izbrano vrsto Kosova, ki je v četrtek izpadla iz dodatnih kvalifikacij za EP 2020. Slovenci so odločno odprli srečanje v Prištini, v 22. minuti pa se je po izjemni globinski podaji Sandija Lovriča pred vratarjem Muricem sam znašel Haris Vučkić in ga rutinirano premagal ter s tem poskrbel za tri točke Slovenije.

Po golu Slovenije so pobudo sicer prevzeli domačini, v 33. in 35. minuti je dvakrat streljal Arber Zeneli, v 42. sta poskusila Leart Paqarada in Bersant Celina, zadnji pa nato še enkrat v 43. minuti, ko se je izkazal Oblak. V uvodu drugega polčasa si ekipi nista priigrali omembe vredne priložnosti, so bili pa več pri žogi domači nogometaši, ki so iskali poti skozi slovensko obrambo, a se je ta vselej pravočasno odzvala in preprečevala zaključne strele. Tudi v nadaljevanju ni bilo posebnih priložnosti, tik pred koncem je sicer poskusil še Damjan Bohar, a ni povzročil težav domačemu vratarju.

Tekmo je v prvi postavi začel tudi Sandi Lovrič. | Foto: Reuters Tekmo je v prvi postavi začel tudi Sandi Lovrič. Foto: Reuters

Slovenska reprezentanca je v Prištini igrala brez Andraža Šporarja, namesto katerega je selektor v četrtek v izbrano vrsto vpoklical novinca Lovra Bizjaka. Od prve minute je priložnost dobil Sandi Lovrič, ki je podal tudi pri prvem zadetku. Slovenska reprezentanca se je z drugo zmago utrdila pri vrhu skupine C, kjer je s sedmimi točkami skupaj z Grčijo. Prvo mesto po šestih krogih zagotavlja napredovanje v višjo kakovostno skupino, kar bi Slovenijo ob naslednji izvedbi lige narodov dvignilo v ligo B.

Slovenija je na uvodnih treh tekmah osvojila sedem točk, Jan Oblak pa je na vseh treh dvobojih mrežo ohranil nedotaknjeno. V sredo je ostal proti San Marinu nepremagan tudi rezervni čuvaj mreže Vid Belec, tako da Slovenija v letu 2020 sploh še ni prejela zadetka.

Slovenske nogometaše v sredo čaka nova preizkušnja, novo gostovanje, tokrat v Moldaviji, kamor se reprezentanca odpravlja neposredno iz Prištine. Kek na tistem obračunu zagotovo ne bo mogel računati na desnega bočnega branilca Petra Stojanovića zaradi kartonov, verjetno ga bo zamenjal Nejc Skubic.

Kosovo : Slovenija, foto: Reuters:

1 / 8
Srbija Norveška Sergej Milinković Savić
Sportal Srbi izločili Norvežane, Dino Hotić zadel z bele točke, a BiH ostaja brez Eura
Slovenija : San Marino, slovenska nogometna reprezentanca
Sportal Prevetrena Slovenija do visoke zmage, zanesljiva zmaga Angležev

Angleži slavili po preobratu, v Franciji brez zadetkov Portugalska in Francija sta se razšli z neodločenim izidom. | Foto: Reuters Portugalska in Francija sta se razšli z neodločenim izidom. Foto: Reuters

Poleg slovenske skupine sta bili v nedeljo v ospredju še dve poslastici. Svetovni prvaki Francozi so gostili evropske prvake Portugalce, ki tudi branijo naslov v ligi narodov, moštvi pa sta se razšli brez zadetkov. Na Otoku sta se v ponovitvi srečanja za tretje mesto na SP 2018 v Rusiji pomerili Anglija in Belgija. Tokrat so bili boljši Angleži, ki so po preobratu zmagali z 2:1.

Bosna in Hercegovina, ki je v četrtek izpadla iz boja za Euro, njene barve pa je na dvoboju s Severno Irsko branil tudi nekdanji mladi slovenski reprezentant Dino Hotić, je na domačem igrišču remizirala z Nizozemsko (0:0), Italija je remizirala s Poljsko (0:0), Hrvaška pa je na domačih tleh odpravila Švedsko (2:1) in osvojila prve točke v ligi narodov.

V skupini 1 lige B je znova zablestel "stroj za gole" Erling Haaland. Napadalec Borussie iz Dortmunda je za zmago Norveške nad Romunijo s 4:0 prispeval "hat-trick". Haaland je na treh letošnjih tekmah lige narodov dosegel že šest golov, pred tem je dva zabil tudi tekmecem iz Severne Irske, enega pa iz Avstrije.

Španci ostajajo na vrhu

V soboto je bilo odigranih sedem tekem. V derbijih večera je Španija ugnala Švico, Ukrajina, ki je v sredo doživela hud poraz v Franciji (1:7), pa je tokrat morala priznati premoč še motivirani Nemčiji. Za izbrance španskega selektorja Luisa Enriqueja je edini gol na tekmi na osrednjem objektu vadbenega centra madridskega Reala dosegel član Real Sociedada Mikel Oyarzabal v 14. minuti.

Španci so ugnali Švicarje. | Foto: Reuters Španci so ugnali Švicarje. Foto: Reuters

V ukrajinsko-nemškem obračunu v Kijevu so smetano pobrali izbranci gostujočega selektorja Joachima Löwa. Nemce je v vodstvo popeljal branilec Borussie iz Mönchengladbacha Matthias Ginter v 20. minuti, na 2:0 pa je povišal vezist Bayerna iz Münchna Leon Goretzka v 49. minuti. Končni izid na dvoboju je postavil Ruslan Malinovski po zadetku z 11-metrovke v 77. minuti.

Grčija : Moldavija 2:0 (1:0)
Kosovo : Slovenija 0:1 (0:1)