Boštjan Cesar Robert Berić Roman Bezjak Kevin Kampl Josip Iličić Marijan Pušnik Matjaž Kek Valter Birsa Jan Oblak Jan Oblak legionarji

Četrtek, 22. 9. 2016, 22.39

Slovenski nogometaši na delu v tujini

Sanjska vrnitev Andraža Šporarja v Švici, gol Nejca Pečnika na Japonskem

1

Andraž Šporar je očitno okreval po hudi poškodbi, ki ga je v začetku leta za dolgo časa oddaljila od nogometnih zelenic. V švicarskem prvenstvu je ob prvem nastopu v tej sezoni za podajo potreboval le tri minute. Nejc Pečnik je na Japonskem zadel za Omiyo Aridijo v pokalnem tekmovanju.

Nejc Pečnik se je na Japonskem veselil zadetka v pokalnem tekmovanju. | Foto: Guliverimage/Getty Images Nejc Pečnik se je na Japonskem veselil zadetka v pokalnem tekmovanju. Foto: Guliverimage/Getty Images

Slovenska trenerja, ki vodita hrvaška kluba, sta svoji ekipi popeljala v osmino finala pokalnega tekmovanja.

Matjaž Kek, ki uživa v slavi po veliki nedeljski zmagi Rijeke na prvenstvenem derbiju proti velikemu tekmecu, zagrebškemu Dinamu, se je z lahkoto prebil v osmino finala hrvaškega pokala. V Đakovu je premagal tretjeligaškega tekmeca s 3:0, vse zadetke pa so njegovi izbranci dosegli v drugem polčasu. Med strelce se je vpisal tudi slovenski reprezentant Matic Črnic in tako dosegel prvi zadetek na uradnem srečanju v dresu hrvaškega podprvaka, ki na prvoligaški razpredelnici zaseda najvišje mesto.

Marijan Pušnik je s Splitčani napolnil mrežo četrtoligašu Jalžabetu. Na gostovanju v neposredni bližini Varaždina je zmagal s 6:0, prednost pa bi lahko bila še višja, če med vratnicama gostiteljev ne bi blestel vratar, ki je ubranil kar 23 strelov. Hajduk se je tako zanesljivo uvrstil med 16 najboljših.

Slovenski reprezentanti:

Vratarja:

Jan Oblak: Škofjeločan je po štirih tekmah brez prejetega gola v vratih Atletica tokrat klonil, na Camp Nou ga je v 41. minuti derbija 5. kroga španskega prvenstva v sredo premagal Ivan Rakitić, a se Oblak z gostovanja pri Barceloni vrača zadovoljen. S soigralci je namreč prišel do remija z 1:1.

Vid Belec: Carpi je v drugi italijanski ligi v torek remiziral z Brescio v gosteh z 2:2. Slovenski vratar tudi tokrat ni dobil priložnosti za igro. Obsedel je na klopi.

Branilci:

Miha Mevlja bo v Rusiji na delu v pokalu. | Foto: Guliverimage/Getty Images Miha Mevlja bo v Rusiji na delu v pokalu. Foto: Guliverimage/Getty Images Bojan Jokić: Villarreal je v 5. krogu španskega prvenstva presenetil Real v Madridu in remiziral z 1:1. Žal tudi tokrat brez pomoči slovenskega branilca, ki ga ni bilo niti na klopi.

Boštjan Cesar: Chievo je v zadnjih treh krogih italijanskega prvenstva osvojil sedem točk in je visoko na lestvici. Tokrat je doma z 2:1 premagal Sassuolo. Brez pomoči kapetana slovenske reprezentance, ki je bil na klopi.

Miha Mevlja: Rostov je v sredo doživel nepričakovano visok poraz v pokalnem tekmovanju. Moskovski Dinamo je bil boljši kar s 4:0, že po prvem polčasu pa je vodl s 3:0. Primorec ni dočakal priložnosti za nastop.

Miral Samardžić: Henan Jianyje sredi tedna ne bo dejaven. V kitajski prvi ligi ga obveznosti čakajo šele konec tedna.

Petar Stojanović: Dinamo Zagreb, ki je po tretjem zaporednem porazu ostal brez trenerja Zlatka Kranjčarja, je pričakovano prekinil niz porazov in s 5:0 v pokalnem tekmovanju zmagal pri nižjeligašu Velem Vrhu. Pri tej zmagi nekdanji nogometaš Maribora ni sodeloval.

Nejc Skubic: Konyaspor je sredi tedna brez obveznosti. V turški prvi ligi ga čakajo konec tedna.

Dejan Trajkovski: Twente se je poslovil od nizozemskega pokala, potem ko je v četrtek na domačem štadionu izgubil z 1:3 proti Utrechtu. Nekdanji član Maribora je igral vso tekmo.

Morda vas iz rubrike nogomet na Siol.net zanima še:

Vezisti:

Kevin Kampl in soigralci ne morejo biti zadovoljni. | Foto: Gulliver/Getty Images Kevin Kampl in soigralci ne morejo biti zadovoljni. Foto: Gulliver/Getty Images Kevin Kampl: Bayer Leverkusen je na začetku sezone v slabi formi. Po štirih krogih ima le štiri točke, kar je veliko manj od pričakovanj. Tokrat je v sredo doma brez golov remiziral proti Augsburgu pred domačimi navijači. Kampl je igral vso tekmo.

Josip Iličić: S Fiorentino je v petem krogu italijanskega prvenstva gostoval blizu slovenske meje in z 2:2 remiziral proti Udineseju v Vidmu. Tokrat ni dobil priložnosti za igro. Obsedel je na klopi gostov.

Valter Birsa: Pri sredini zmagi Chieva nad Sassuolom z 2:1 je, kar zanj ni ravno vsakdanje, odigral vseh 90 minut in Verončanom v veliki meri pomagal do novega uspeha. Prav on je bil tisti, ki je podal za zmagoviti gol. Po petih prvenstvenih krogih ima v statistiki dva gola in dve podaji.

Rene Krhin: Z Granado je v sredo v petem krogu španskega prvenstva gostil Athletic Bilbao in izgubil z 1:2. Sedel je na klopi in ni dobil priložnosti za igro.

Jasmin Kurtić: Z Atalanto je v sredo v italijanskem prvenstvu doma izgubil proti Palermu z 0:1. Na igrišču je bil od 55. minute.

Benjamin Verbič: V derbiju 10. kroga danskega prvenstva je v sredo s Köbenhavnom z 2:2 remiziral pri tretjeuvrščenem Randersu in ostaja na vrhu lestvice. Nekdanji član Maribora je za goste odigral 71 minut.

Matic Črnic: Rijeka je na pokalni tekmi v Đakovu premagal nižjeligaša Đakovo Croatia s 3:0. Mariborčan je odigral vso tekmo in se v 52. minuti vpisal med strelce. Zadel je za 2:0. To je bil strelski prvenec slovenskega reprezentanta v dresu hrvaškega kluba.

Roman Bezjak še naprej čaka na prvi gol v dresu Darmstadta. | Foto: Guliverimage/Getty Images Roman Bezjak še naprej čaka na prvi gol v dresu Darmstadta. Foto: Guliverimage/Getty Images

Napadalca:

Robert Berić: S Saint-Etiennom je v sredo v prvi francoski ligi remiziral z 0:0 v gosteh pri Nantesu, a ni igral. Vso tekmo je presedel na klopi.

Roman Bezjak: V dresu Darmstadta je odigral vseh 90 minut pri torkovem prvenstvenem remiju proti Hoffenheimu pred domačimi navijači z 1:1, a se tudi na tretji tekmi v novem klubu v nemškem prvenstvu ni vpisal med strelce.

Na seznamu so samo nogometaši, ki so bili tudi na seznamu selektorja Srečka Katanca za zadnjo reprezentančno akcijo, tekmo proti Litvi, ki je bila na sporedu 4. septembra letos.

Morda vas iz preostalih rubrik na Siol.net zanima še:

Preostali nogometaši:

Igralec

Liga

Tekma

Podatki

Jon Goran Stanković (Huddersfield Town) Anglija, 2. liga Huddersfield Town je prost.
Timi Max Elšnik (Derby County) Anglija, ligaški pokal. Derby County : Liverpool 0:3 Igral je od 55. minute.
Haris Vučkić (Bradford) Anglija, 3. liga Bradford je prost.
Tadej Trdina (Wolfsburger) Avstrija, 1. liga Wolfsburger je prost.
Rajko Rep (LASK Linz) Avstrija, pokal. Kalsford : LASK 1:2 Ni igral.
Patrik Eler (Wacker Innsbruck) Avstrija, 2. liga Wacker je prost.
Željko Filipović (Mechelen) Belgija, pokal. Sporting Hasselt : Mechelen 2:3 Igral je prvih 45 minut.
Stefan Smiljanić (Metalleghe Jajce) BiH, pokal. Metalleghe Jajce : Velež Mostar 1:2 Ni igral.
Jan Koprivec (Anorthosis) Ciper, 1. liga Anorthosis : APOEL 0:0 Igral je vso tekmo.
David Poljanec (Karmiotissa) Ciper, 1. liga Karmiotissa je prosta.
Filip Valenčič (PS Kemi) Finska, 1. liga PS Kemi : Lahti 2:4 Igral je vso tekmo in v 33. minuti zadel za 2:0.
Denis Petrić (Angers) Francija, 1. liga Angers : Caen 2:1 Ni igral, bil je na klopi.
Dalibor Stevanović (Slaven Belupo) Hrvaška, pokal. Varaždin : Slaven Belupo 4:6 po 11-m Ni kandidiral za tekmo.
Denis Kramar (Vikingur Olafsvik) Islandija, 1. liga Vikingur je prost.
Marko Pridigar (Fylkir) Islandija, 1. liga Fylkir je prost.
Siniša Anđelković (Palermo) Italija, 1. liga Atalanta : Palermo 0:1 Igral je vso tekmo.
Samir Handanović (Inter Milano) Italija, 1. liga Empoli : Inter 0:2 Igral je vso tekmo.
Luka Krajnc (Sampdoria) Italija, 1. liga Bologna : Sampdoria 2:0 Ni igral, bil je na klopi.
Armin Bačinović (Ternana) Italija, 2. liga Ternana : Bari 0:0 Igral od 53. minute.
Aljaž Struna (Carpi) Italija, 2. liga Brescia : Carpi 2:2 Igral vso tekmo in v 50. minuti zadel za 2:2.
Gregor Bajde (Novara) Italija, 2. liga Novara : Latina 2:2 Igral je od 70. minute.
Rene Mihelič (Hapoel Ra'anana) Izrael, 1. liga Hapoel Ra'anana je prost.
Nejc Pečnik (Omiya Ardija) Japonska, pokal Omiya Ardija : Jubilo Iwata 5:0 Igral je vso tekmo in v 57. minuti zadel za 3:0.
Branko Ilić (Urawa Reds) Japonska, 1. liga Urawa Reds je prost.
Zlatan Ljubijankić (Urawa Reds) Japonska, 1. liga Urawa Reds je prost.
Roki Štraus (Yokohama) Japonska, 2. liga Parceiro Nagano : Yokohama 2:3 Igral je 74 minut.
Dejan Djermanović (Zetsyju) Kazahstan, 1. liga Zetsyju je prost.
Vito Plut (Birkirkara) Malta, 1. liga Birkirkara : Mosta 2:0
Žiga Kastrevec (St. Andrews) Malta, 1. liga St. Andrews : Sliema Wanderers 3:0
Martin Milec (Roda JC) Nizozemska, pokal PSV : Roda 4:0 Ni igral, ni ga bilo niti na klopi.
Dominic Maroh (Köln) Nemčija, 1. liga Schalke - Köln, sreda 20.00. Ni igral, ker je poškodovan.
Nik Omladič (Eintracht Braunschweig) Nemčija, 2. liga Stuttgart : Eintracht Braunschweig 2:0 Igral je vso tekmo.
Mišo Brečko (Nürnberg) Nemčija, 2. liga Nürnberg : Greuther Fürth 1:2 Igral je vso tekmo.
Tim Matavž (Nürnberg) Nemčija, 2. liga Nürnberg : Greuther Fürth 1:2 Igral je vso tekmo.
Zlatko Dedić (Paderborn) Nemčija, 3. liga Paderborn : Chemnitzer 4:2 Igral je vso tekmo in zabil dva gola.
Denis Popović (Wisla Krakov) Poljska, 1. liga Wisla Krakov je prosta.
Boban Jović (Wisla Krakov) Poljska, 1. liga Wisla Krakov je prosta.
Uroš Korun (Piast Gliwice) Poljska, 1. liga Piast Gliwice je prost.
Saša Aleksander Živec (Piast Gliwice) Poljska, 1. liga Piast Gliwice je prost.
Alen Ploj (Bytovia Bytow) Poljska, pokal. Bytovia Bytow : Slask Vroclav 3:0 Ni igral.
Matic Žitko (Olimpia Grudziadz) Poljska, 2. liga Olimpia Grudziadz je prosta.
Ažbe Jug (Sporting Lizbona) Portugalska, 1. liga Sporting je prost.
Ivica Guberac (Himki) Rusija, pokal. Himki : Lokomotiva Moskva 0:3 Igral je 54 minut.
Gregor Balažic (Partizan Beograd) Srbija, pokal. Partizan : Napredak 3:1 Ni igral.
Domen Črnigoj (Lugano) Švica, 1. liga Lugano : Grasshopper 2:0 Igral je od 64. minute
Andraž Šporar (Basel) Švica, 1. liga Laussane Sport : Basel 1:2 Igral je od 64. minute in tri minute po vstopu podal za 1:1.
Džengis Čavušević (Zürich) Švica, 2. liga Zürich : Servette 3:0 Igral je od 17. minute.
Nejc Mevlja (Schaffhausen) Švica, 2. liga Schaffhausen : Winterhur 2:2 Ni igral.
Matic Fink (Rizespor) Turčija, pokal. Manisa BBSK : Rizespor 2:4 Igral je vso tekmo in prispeval podajo.
Sašo Fornezzi (Antalyaspor) Turčija, 1. liga Antalyaspor je prost.
Dejan Lazarević (Karabükspor) Turčija, 1. liga Karabükspor je prost.
Rajko Rotman (Istanbul Basaksehir) Turčija, 1. liga Istanbul Basaksehir je prost.