3. 10. 2022,
23.11

1 leto, 6 mesecev

Thermometer Blue 0,04

Jan Oblak Jan Oblak Barcelona Real Madrid Atletico Madrid La Liga špansko prvenstvo

Ponedeljek, 3. 10. 2022, 23.11

ŠPANSKO PRVENSTVO, 7. KROG

Barcelona izkoristila prvi spodrsljaj Reala, Oblak zaklenil vrata

Jan Oblak | Jan Oblak je z Atleticom dosegel četrto zmago v sezoni. | Foto Guliverimage

Jan Oblak je z Atleticom dosegel četrto zmago v sezoni.

Po koncu reprezentančnega premora je Jan Oblak z Atletico Madridom v soboto gostoval pri Sevilli, ki je zelo skromno vstopila v novo sezono, zaklenil vrata in zmagala z 2:0. Barcelona je zatem z 1:0 slavila na gostovanju pri Mallorci in se povzpela na vrh lestvice la lige. Tam je ostala tudi po nedeljskem obračunu Real Madrida z Osasuno, ki se je končal z remijem 1:1, Madridčani pa so tako oddali prvi dve točki v novi sezoni.

Slovenija Norveška liga narodov Jan Oblak
Sportal Priložnost, ki se Sloveniji ne ponuja vsak dan

Nogometaši Real Madrida so v novi sezoni doživeli prvo razočaranje. Po devetih zaporednih zmagah v vseh tekmovanjih so v 7. krogu španskega prvenstva iztržili zgolj remi 1:1 z Osasuno na domačem stadionu Santiago Bernabeu. Aktualni evropski in španski prvaki so od 10. avgusta dobili vseh šest preizkušenj v državnem prvenstvu, obe tekmi v ligi prvakov in evropski superpokal proti Eintracht Frankurtu.

Karim Benzema je v 79. minuti zapravil najstrožjo kazen. | Foto: Reuters Karim Benzema je v 79. minuti zapravil najstrožjo kazen. Foto: Reuters

Proti Osasuni, ki že dvajset let ni zmagala sredi Madrida, je pa lani prav tako vknjižila točko z gostovanja v prestolnici, je Real povedel z zadetkom Junior Viniciusa v 42. minuti. Gostje so izenačili na začetku drugega polčasa (Kike Garcia), domači pa bi lahko zmago dosegli deset minut pred koncem rednega dela, vendar je povratnik po poškodbi Karim Benzema zgrešil najstrožjo kazen. Real Madrid je tako prvič v sezoni la lige zdrsnil s prvega mesta.

Barcelona na vrh

Remi Reala je šel tako na roke Barceloni, ki je eden od dveh še neporaženih klubov v tej sezoni in je zaradi boljše razlike v golih zdaj na vrhu španskega prvenstva. Katalonski klub je v soboto zvečer gostoval pri Mallorci in tesno zmagal z 1:0. Mož odločitve je bil novi prvi zvezdnik blaugrane Robert Lewandowski z že devetim golom sezone. Ob koncu so domači sicer pretili, a je gostom uspelo zadržati minimalno zmago in tri točke.

Robert Lewandowski je v tej sezoni la lige dosegel že devet zadetkov. | Foto: Reuters Robert Lewandowski je v tej sezoni la lige dosegel že devet zadetkov. Foto: Reuters

Uspešen je bil tudi Jan Oblak, ki je s soigralci dosegel četrto zmago v sezoni, zdaj pa je na petem mestu s 13 točkami. Sevilla, ki se je v tej sezoni znašla v nezavidljivem položaju in je daleč v ozadju la lige, je na drugi strani doživela že peti poraz, s skromnimi petimi točkami pa je celo blizu mestom, ki vodijo v nižjo ligo. V soboto je prvi zadetek za goste dosegel Marcos Llorente v 30. minuti, za Atletico, ki je brez težav nadzoroval potek tekme in skrbel, da Oblak ni imel pretirano veliko dela, pa je nato zmago v drugem delu potrdil Alvaro Morata.