Glasgow Rangers Kevin Kampl RB Leipzig West Ham Eintracht Frankfurt Liga Europa evropska liga

Liga Europa, polfinele (prvi tekmi)

Krvnik Barcelone življenje greni še West Hamu, Leipzig zmagal brez Kampla

West Ham - Eintracht | Eintracht je zmagal v Londonu. | Foto Reuters

Eintracht je zmagal v Londonu.

Na prvi tekmi polfinala evropske lige je krvnik velike Barcelone Eintracht v Londonu premagal še West Ham (2:1), medtem ko je Leipzig brez kaznovanega Kevina Kampla doma z 1:0 premagal Glasgow Rangers.

Pokal UEFA: Barcelona - Eintracht Frankfurt
Sportal Eintracht izločil veliko Barcelono, tudi Kampl slavi polfinale

West Ham in Eintracht sta pokazala zanimivo predstavo, na koncu so tudi z nekaj sreče - domači so kar trikrat stresli okvir vrat, do novega uspeha na gostovanju prišli Nemci.

Povedli so že v prvi minuti, strelec gola je bil Ansgar Knauff. Nato so na igrišču zagospodarili gostitelji, Jarrod Bowen je v 14. minuti prvič zadel vratnico, sedem minut pozneje pa je Michail Antonio vendarle izenačil. V prvem polčasu je bilo še nekaj priložnosti na obeh straneh, a na odmor sta ekipi odšli poravnani.

V 54. minuti je Daichi Kamada spet popeljal goste v vodstvo, pozneje zadel še vratnico, na drugi strani pa sta okvir vrat zadela Said Benrahma in v 78. minuti spet Bowen. Njegov poskus je bila prava mojstrovina, s "škarjicami je zadel prečko, od katere se je žoga odbila ob tla, a pred golovo črto.

V Leipzigu je bila tekma manj zanimiva. Glasgow Rangers je dobro stal na igrišču in favoriziranim domačim ni dopuščal veliko prostora in priložnosti. Kljub temu pa so Nemci v 85. minuti prišli do prednosti. Po predložku z desne strani je gostujoča obramba izbila žogo iz kazenskega prostora, a točno na nogo Angeliju, ki jo je z močnim volejem z 20 metrov poslal v mrežo presenečenega škotskega vratarja, ki zaradi gneče v kazenskem prostoru ni imel najboljšega pregleda.