Thermometer Blue 0,15

NK Luka Koper ND Gorica

Sobota, 14. 5. 2016, 19.55

Koper se je rešil pred neposrednim izpadom

Nogometaši Gorice so v 35. krogu Prve lige Telekom Slovenije izgubili proti Luki Koper z 0:1 (0:1).

Koprčani Novo Gorico zapuščajo precej zadovoljni. Ne le da so z zmago obdržali prednost pred Krko, ampak so si z njo in porazom Novomeščanov zagotovili vsaj deveto mesto. Prihodnjo soboto pa bodo lovili osmo, saj bodo doma igrali z Zavrčem, neposrednim tekmecem za izognitev dodatnim kvalifikacijam za obstanek v ligi. Na drugi strani je Gorica dokončno ostala brez možnosti za nastop v evropskih tekmovanjih, saj bo prvenstvo končala na četrtem mestu.

Koprčani so dobili prvi polčas z zadetkom Ivorja Horvata, ki je v 34. minuti zadel po podaji z leve strani. Obe ekipi sta bili sicer precej izenačeni, kar zadeva strele proti vratom, večina pa je bila nenatančnih. Pri domačih sta še največ poskušala Andrej Kotnik in Tilen Nagode, pri gostih pa prav Horvat, ki je že v šesti minuti žogo poslal mimo cilja.

V drugem polčasu sta bili ekipi uvodoma skopi s streli proti enim ali drugim vratom, Rifet Kapić na goriški in Horvat na koprski strani sta sprožila preslabo za spremembo izida, tako kot Joel Valencia v 62. minuti.

Sledilo je bolj razburljivo nadaljevanje, ekipi sta redno streljali, nevarna sta bila posebej Kapić in Sandi Arčon v 74. minuti, obakrat je dobro posredoval Tomić. Arčon je bil tudi zadnji, ki je sprožil nevarnejši udarec, a niti v tretji minuti sodniškega dodatka ni dovolj dobro meril za izenačenje.

Gorica bo v zadnjem krogu prihodnjo soboto gostovali v Mariboru, Koper pa bo gostil Zavrč.

Gorica : Luka Koper 0:1 (0:1)

Stadion v športnem parku, gledalcev 500, sodniki: Mertik (Odranci), Vukan (Apače) in Kepe (Lendava).

Strelec: 0:1 Horvat (34.).

Gorica: Sorčan, Celcer, Škarabot (od 60. Arčon), Gregorič, Kotnik (od 75. Osuji), Kapić, Kolenc, Jogan, Nunič, Boben, Nagode (od 46. Burgić).
Luka Koper: Tomić, Andrejašič (od 50. Valencia), Jefthon Ferreira, Datković, Biljan, Štulac, Radujko, Posavac, Dedič, Štromajer (od 86. Muslimović), Horvat.

Rumeni kartoni: Boben; Biljan, Tomić.