19.53

serie A Juventus Boštjan Cesar AC Milan Inter Fiorentina Samir Handanović Genoa Tim Matavž Josip Iličić Jasmin Kurtić Chievo Valter Birsa Palermo Siniša Anđelković Aljaž Struna Carpi Vid Belec

Petek, 29. 8. 2014, 19.53

Juventus je spet skočil pred Napoli, Inter brez Handanovića zmagal

V 28. krogu italijanskega prvenstva je bilo na delu kar nekaj slovenskih nogometašev. Vodilna Napoli in Juventus sta oba zmagala. Inter Samirja Handanovića je premagal Palermo.

Že v petek je Roma navdušila in premagala Fiorentino pred domačimi navijači s 4:1. Za goste je edini gol zabil Josip Iličić, v polno je meril z enajstih metrov in prišel že do enajstega prvenstvenega gola sezone. Igral je 68 minut.

V boju za naslov je v soboto pomembno zmago zabeležil Napoli, ki je bil doma s 3:1 boljši od Chieva. Pri tem je Boštjan Cesar igral vso tekmo, Valter Birsa pa 64 minut. Neapeljčani kljub zmagi ostajajo na drugem mestu, saj je v nedeljo Juventus zmagal v gosteh pri Atalanti z 2:0. Za moštvo iz Bergama je Jasmin Kurtić igral vso tekmo.

Vid Belec je ohranil nedotaknjeno mrežo Carpija v gosteh pri Bologni, tekma se je končala z 0:0. Tim Matavž ni dobil priložnosti pri zmagi Genoe nad Empolijem z 1:0. Obsedel je na klopi za rezerviste.

Inter Samirja Handanovića je v zadnji tekmi kroga premagal Palermo Siniše Anđelkovića in Aljaža Strune. Na igrišču je bil le en Slovenec, Anđelković je igral vso tekmo. Struna je sedel na klopi, medtem ko Handanovića ni bilo v postavi Milančanov, saj je zaradi virusa gripe počival.