10. 9. 2017,
22.46

6 let, 7 mesecev

Thermometer Blue 0

italijansko prvenstvo Juventus AC Milan Inter Valter Birsa Boštjan Cesar Josip Iličić Jasmin Kurtić Vid Belec Andrej Kotnik Samir Handanović

Nedelja, 10. 9. 2017, 22.46

Italijansko prvenstvo, 3. krog

Handanović ostaja stoodstoten, Juventus zlahka čez Slovenca

Mauro Icardi, Ivan Perišić | Foto Getty Images

Inter Samirja Handanovića je v 3. krogu italijanskega prvenstva z 2:0 premagal novinca SPAL 2013 in s stoodstotnim izkupičkom ostaja pri vrhu prvenstvene lestvice. Ob Juventusu je po treh tekmah brezhiben tudi Napoli.

Chievo Boštjana Cesarja (ni igral) in Valterja Birse (odigral celotno srečanje) je v soboto na uvodni tekmi 3. kroga z 0:3 izgubil v gosteh pri torinskem Juventusu.

Atalanta Josipa Iličića in Jasmina Kurtića je po dveh uvodnih porazih tudi proti Sassuolu zaostajala, a nato prišla do preobrata in vseh treh točk. Slovenska legionarja sta si razdelila minutažo.

Andrej Kotnik tudi tokrat ni igral za Crotone, ki je izgubil v Cagliariju.

Benevento Vida Belca je doma klonil proti Torinu, potem ko je gol za poraz z 0:1 prejel globoko v sodnikovem dodatku. Slovenski vratar je tudi tokrat branil vso tekmo.

Italijansko prvenstvo, 3. krog:

Sobota:
Juventus : Chievo 3:0 (1:0)
Hetemaj 17./a.g., Higuain 58., Dybala 83.
Valter Birsa je za Chievo odigral celotno tekmo. Boštjan Cesar je sedel na klopi in ni dobil priložnosti za igro.

Sampdoria - Roma *tekma je bila zaradi slabega vremena odpovedana in prestavljena na poznejši termin

Nedelja:
Inter : SPAL 2:0 (1:0)
Icardi 27./11-m, Perišić 87.
Samir Handanović je branil vso tekmo.

Atalanta : Sassuolo 2:1 (1:1)
Cornelius 35., Petagna 77.; Sensi 28.
Josip Iličić je za Atalanto igral do 58. minute, ko ga je zamenjal Jasmin Kurtić.

Cagliari : Crotone 1:0 (1:0)