Samir Handanović Inter Roma serie A italijansko prvenstvo

Nedelja, 27. 8. 2017, 22.53

Italijansko prvenstvo, 2. krog

Slab večer za Slovence med italijansko elito

Josip Iličić | Foto Getty Images

Na nedeljskih tekmah 2. kroga italijanskega prvenstva slovenski nogometaši niso bili najbolj uspešni. Josip Iličić in Jasmin Kurtić sta izgubila z Atalanto, Valter Birsa in Boštjan Cesar pa s Chievom.

Josip Iličić se je prvič znašel v začetni enajsterici Atalante, h kateri je prišel pred začetkom sezone. Moštvo iz Bergama, ki je v prejšnji sezoni močno presenetilo in se uvrstilo v Evropi, je v Neaplju celo vodilo, a potem prejelo tri zadetke in še drugič na drugi tekmi nove sezone ostalo praznih rok. Jasmin Kurtić je tekmo tokrat začel na klopi in na igrišče prišel proti koncu tekme.

Valter Birsa, ki je v prvem krogu poskrbel za zmago Chieva proti Udineseju, in Boštjan Cesar sta doma izgubila proti Laziu. Andreja Kotnika ni bilo niti blizu postave Crotoneja, ki je spet izgubil.

Samir Handanović je Interju v soboto pomagal do zmage nad Romo v gosteh, potem ko je do treh točk prišel po preobratu v drugem polčasu. Inter je tako zadržal stik z vodilnim Juventusom, ki je podobno kot milanski velikan po velikem preobratu prišel do točk v Genovi. Čeprav je pri Genoi izgubljal že z 0:2, že v prvi minuti je Gianluigija Buffona premagal lastni soigralec Miralem Pjanić, je na koncu zmagal s 4:2, kar tri zadetke pa je prispeval Argentinec Paulo Dybala.

Vid Belec ni mogel preprečiti novega poraza novinca Beneventa, ki je doma klonil proti Bologni.

Italijansko prvenstvo, 2. krog:

Sobota:
Benevento : Bologna 0:1 (0:0)
Donsah 55.
Vid Belec (Benevento) je branil vso tekmo.

Genoa : Juventus 2:4 (2:2)
Pjanić 1./ag., Galabinov 7.; Dybala 14., 45., 90., Cuadrado 62.

Roma : Inter 1:3 (1:0)
Džeko 17.; Icardi 67., 77., Vecino 87.
Samir Handanović (Inter) je branil vso tekmo.

Nedelja:
Torino : Sassuolo 3:0 (1:0)
Belotti 44., Ljajić 84., Obi 88.

Chievo : Lazio 1:2 (1:1)
Pucciarelli 34.; Immobile 11., Milinković-Savić 89.
Valter Birsa je za Chievo igral vso tekmo. Boštjan Cesar je na igrišče vstopil v 75. minuti.

Milan : Cagliari 2:1 (1:0)
Cutrone 10., Suso 70.; Joao Pedro 56.

Crotone : Verona 0:0
Andreja Kotnika pri Crotoneju ni bilo niti na klopi.

Fiorentina : Sampdoria 1:2 (0:2)
Badelj 50.; Caprari 32., Quagliarella 35.

Napoli : Atalanta 3:1 (0:1)
Zielinski 56., Mertens 61., Rog 86.; Cristante 16.
Josip Iličić je za Atalanto igral vso tekmo. Jasmin Kurtić je za Atalanto igral od 63. minute.

SPAL : Udinese 3:2 (1:0)