23.15

6 let, 8 mesecev

Thermometer Blue 0,08

1

Vid Belec Jasmin Kurtić Josip Iličić Samir Handanović Valter Birsa Boštjan Cesar AC Milan Juventus italijansko prvenstvo

Nedelja, 20. 8. 2017, 23.15

Italijansko prvenstvo, 1. krog

Valter Birsa navdušil Italijo

1

Jasmin Kurtić | Foto Getty Images

Valter Birsa je s pravcatim evrogolom poskrbel za zmago Chieva proti Udineseju z 2:1 v 1. krogu italijanskega prvenstva. Josip Iličić je v dresu Atalante, h kateri je prestopil poleti, debitiral s porazom proti Romi z 0:1. V soboto sta do zmag na uvodu nove sezone prišla branilec naslova Juventus in Napoli.

Valter Birsa, za katerim je zelo dobra prejšnja sezona, je v novo vstopil na najboljši možen način. V Vidmu je blestel in se najprej izkazal s podajo za prvi gol Chieva, v 54. minuti pa z evrogolom, o katerem se bo govorilo še nekaj časa, poskrbel za zmago Verončanov nad Udinesejem z 2:1. Boštjan Cesar pri gostih ni dobil priložnosti za igro.

To je gol Valterja Birse:

Vid Belec je z Beneventom izgubil v Genovi pri Sampdorii z 1:2. Samir Handanović je z Interjem začel sijajno, z zmago s 3:0 nad Fiorentino.

Josip Iličić je debitiral za Atalanto, h kateri je prestopil poleti, a z novim soigralcem Jasminom Kurtićem nista mogla biti najbolj zadovoljna, saj je Roma v Bergamu zmagala z 1:0.

Italijansko prvenstvo, 1. krog:

Sobota:
Juventus : Cagliari 3:0 (2:0)
Mandžukić 12., Dybala 45., Higuain 66.

Verona : Napoli 1:3 (0:2)
Pazzini 83./11m; Souprayen 32./a.g., Milik 39., Ghoulam 62.

Nedelja:
Atalanta : AS Roma 0:1 (0:1)
Kolarov 31.
Jasmin Kurtić je za Atalanto igral do 70. minute, ko ga je zamenjal Josip Iličić.

Bologna : Torino 1:1 (1:1)
Di Franceso 27.; Ljajić 33.

Crotone : AC Milan 0:3 (0:3)
Kessie 6./11m, Cutrone 18., Suso 23.; R.K.: Ceccherini 3./Crotone

Inter :  Fiorentina  3:0 (2:0)
Icardi 6./11m, 15., Perišić 79.
Samir Handanović je za Inter igral vso tekmo.

Thereau 37.; Inglese 15., Birsa 54.
Valter Birsa je za Chievo igral do 79. minute, medtem ko je Boštjan Cesar sedel na klopi in ni dobil priložnosti za igro.