10. 9. 2017,
21.02

Thermometer Blue 0,15

Köln Borussia Dortmund Bayern RB Leipzig Dominic Maroh Kevin Kampl Bundesliga nemško prvenstvo

Nedelja, 10. 9. 2017, 21.02

Nemško prvenstvo, 3. krog

Nemka se je vpisala v zgodovino

Bibiana Steinhaus | Foto Getty Images

V tretjem krogu nemške bundeslige je na nedeljski tekmi med Hertho in Werderjem (1:1) sodila Bibiana Steinhaus in postala prva ženska, ki je sodila na tekmi ene izmed petih najmočnejših evropskih lig. V soboto je prvak Bayern z 0:2 izgubil v gosteh pri Hoffenheimu. V petek je Kevin Kampl s podajo debitiral pri zmagi RB Leipziga.

Osemintridesetletna Bibiana Steinhaus se je zapisala v zgodovino nogometa, saj je postala prva sodnica, ki je delila pravico v tekmi enem izmed petih najmočnejših nogometnih lig v Evropi. V Berlinu na olimpijskem stadionu je sodila tekmo med Hertho in Wederjem iz Bremna.

Steinhausova je v sezoni 2017/18 na sodniškem seznamu v bundesligi, na uvodnih dveh tekmah najmočnejšega nemškega ligaškega tekmovanja pa ni bila delegirana.

Nemka, ki je sodnica postala leta 2007, ima bogate sodniške izkušnje, med drugim je delila pravico na letošnji finalni tekmi lige prvakinj med Lyonom in PSG v Cardiffu ter olimpijski ženski finalni tekmi med Japonsko in ZDA v Londonu 2012. Sodila je že tudi na osemdesetih tekmah druge nemške lige.

Zvezdniki münchenskega Bayerna so razočarani zapuščali zelenico štadiona Hoffenheima. | Foto: Reuters Zvezdniki münchenskega Bayerna so razočarani zapuščali zelenico štadiona Hoffenheima. Foto: Reuters

V soboto šok za Bayern in Borussio Dortmund

V soboto je Borussia Dortmund, ki je v prvih dveh krogih zanesljivo zmagala, gostovala pri Freiburgu in pričakovala novo zmago. Ostala je brez nje, saj je samo remizirala, ob tem pa že v prvem polčasu izgubila dva nogometaša. Poškodovala sta se branilca Marc Bartra in Marcel Schmelzer.

Bayern München, ki brani naslov in je imel po prvih dveh tekmah stoodstoten izkupiček, je v gosteh pri Hoffenhemi izgubil z 0:2. Domačinom je zmago z dvema goloma prinesel nemški napadalec Marek Uth.

Uspešen debi Kevina Kampla

V petek je Kevin Kampl, ki je v zaključku poletnega prestopnega roka za 20 milijonov evrov prestopil v RB Leipzig in postal najdražji slovenski nogometaš v zgodovini, debitiral v dresu novega kluba. Pri zmagi v Hamburgu nad HSV z 2:0 je v igro vstopil v 69. minuti, ko je Leipzig vodil z 1:0 in že šest minut pozneje poskrbel za podajo za drugi gol gostov.