22.41

2 leti, 2 meseca

Thermometer Blue 0,30

1

Domen Črnigoj Samir Handanović Napoli AC Milan Inter Atalanta Juventus serie A italijansko prvenstvo

Ponedeljek, 14. 2. 2022, 22.41

Italijansko prvenstvo, 25. krog

Juventus se je rešil, Milan skočil na vrh, Črnigoj veliki junak Venezie

1

Rafael Leao, Milan | Rafael Leao je zadel za novo zmago Milana. | Foto Guliverimage

Rafael Leao je zadel za novo zmago Milana.

Milan je v prvi nedeljski tekmi 25 kroga serie A z 1:0 odpravil Sampdorio in z zmago in z odigrano tekmo več skočil na vrh, kjer ima točko prednosti pred Interjem. Ta se je v sobotnem velikem derbiju pomeril z Napolijem. Inter, za katerega je kapetan Samir Handanović branil vso tekmo, je vknjižil točko, saj se je derbi razpletel brez zmagovalca (1:1). Domen Črnigoj je Venezii do dragocene gostujoče zmage nad Torinom pomagal z zadetkom in asistenco, Atalanta in Juventus sta se na derbiju razšla z remijem (1:1).

Pester nedeljski spored 25. kroga italijanskega prvenstva se je začel na San Siru, kjer je AC Milan z golom, ki je v uvodu na tekmo dosegel Rafael Leao, z 1:0 ugnal Sampdorio. Rdeče-črni so z zmago skočili na vrh.

Kar se tiče nedeljskih nastopov slovenskih legionarjev, je Petar Stojanović za Empoli odigral celoten dvoboj s Cagliarijem, že v prvi minuti je prejel rumeni karton, Leo Štulac pa ni dočakal svoje priložnosti na klopi za rezervne igralce. Ekipi sta se razšli z delitvijo točk (1:1). Z enakim izidom se je končala tudi tekma Salernitane, pri kateri je Vid Belec sedel na klopi, in Genoe.

Juventus se je na zadnji nedeljski tekmi pomeril z Atalanto in iztržil točko. Moštvo iz Bergama, pri katerem za nastop ni kandidiral Josip Iličić, je v 76. minuti v vodstvo popeljal Ruslan Malinovsky, Juventusu pa je v 91. minuti točko po kotu s strelom z glavo priigral Danilo.

Danilo je Juventus rešil pred porazom. | Foto: Guliverimage/Vladimir Fedorenko Danilo je Juventus rešil pred porazom. Foto: Guliverimage/Vladimir Fedorenko

Črnigoj veliki junak Venezie

Derbi vodilnih ekip serie A v Neaplju se je končal brez zmagovalca, v večernem sobotnem spopadu pa je Venezia po zaslugi slovenskega reprezentanta Domna Črnigoja v gosteh spravila v slabo voljo Torino. Benečani so zmagali z 2:1, Primorec je najprej prispeval asistenco za prvi gol gostov, nato pa na začetku drugega polčasa premagal vratarja bikov Vanjo Milinkovića-Savića, sicer mlajšega brata zvezdnika Lazia Sergeja Milinkovića-Savića. To je bil drugi zadetek nekdanjega nogometaša Kopra v serie A.

Veselje Domna Črnigoja in soigralcev po zadetku v Torinu, ki je Venezio dvignil na 17. mesto. | Foto: Guliverimage/Vladimir Fedorenko Veselje Domna Črnigoja in soigralcev po zadetku v Torinu, ki je Venezio dvignil na 17. mesto. Foto: Guliverimage/Vladimir Fedorenko

Insigne 7./11-m; Džeko 47.
Samir Handanović (Inter) je branil vso tekmo in zbral tri obrambe.

Torino : Venezia 1:2 (1:1)
Brekalo 5.; Haps 38., Črnigoj 46.; R.K.: Okerere 90.+8/Venezia
Domen Črnigoj (Venezia) je igral vso tekmo. Prispeval je zadetek in asistenco.

Pinamonti 38.; Pavoletti 84.
Petar Stojanović (Empoli) je igrali vso tekmo in v 1. minuti prejel rumeni karton, Leo Štulac (Empoli) je sedel na klopi za rezerve.

Verona : Udinese 4:0 (2:0)
Depaoli 2., Barak 31., Caprari 66., Tameze 84.

Sassuolo : Roma 2:2 (0:1)
Smalling 47./ag, Traore 73.; Abraham 45.+1/11-m, Cristante 90.+3. R.K.: Ferrari 78./Sassuolo

Atalanta : Juventus 1:1 (0:0)