10. 2. 2022,
23.00

2 leti, 2 meseca

Thermometer Blue 0,12

Atalanta Josip Iličić Jose Mourinho Roma Inter Samir Handanović italijanski pokal

Četrtek, 10. 2. 2022, 23.00

Italijanski pokal, četrtfinale

Nov boleč udarec za Atalanto, Juventus se je namučil

Olivier Giroud | Olivier Giroud je proti Laziu dosegel dva zadetka. Tako je v zadnjem tednu proti Interju in Laziu dosegel kar štiri zadetke. | Foto Reuters

Po milanskih velikanih, Interju in Milanu, sta se v polfinale italijanskega pokalnega tekmovanja uvrstila še Fiorentina in Juventus. Vijolice iz Toskane so v gosteh zadale boleč poraz Iličićevi Atalanti, stara dama pa se je v Torinu namučila za zmago proti Sassuolu. Zmagoviti zadetek je v 88. minuti dosegel srbski napadalec Dušan Vlahović, ki je mojstrsko prodrl po levi strani, nato pa se je žoga odbila od Ruana Tressoldija in zatresla mrežo Sassuola.

Prva polfinalista italijanskega pokalnega nogometnega tekmovanja sta postala klubska velikana iz Milana. Inter je z 2:0 ugnal Romo, ki jo vodi nekdanji trofejni strateg črno-modrih Jose Mourinho. Nekdanji slovenski reprezentant Samir Handanović je branil vso tekmo in ohranil mrežo nedotaknjeno. Milan je v sredo ponižal Lazio s 4:0, dva zadetka je dosegel Francoz Olivier Giroud, ki je zaznamoval že mestni derbi na San Siru konec prejšnjega tedna, ko je dvakrat premagal Handanovića.

Izbranci Gian Piera Gasperinija so v enem tednu dvakrat izgubili v Bergamu. | Foto: Reuters Izbranci Gian Piera Gasperinija so v enem tednu dvakrat izgubili v Bergamu. Foto: Reuters

Fiorentina je v napetem četrtkovem srečanju prekrižala načrte Atalanti. Čeprav so soigralci Josipa Iličića, ki ni kandidiral za srečanje, v Bergamu vodili z 2:1, je Fiorentina zmagala s 3:2, zmagoviti zadetek pa je dosegel srbski rezervist Nikola Milenković v tretji minuti sodnikovega podaljška. Atalanta je tako navijačem po nepričakovanem domačem porazu v prvenstvu proti Cagliariju novo razočaranje.

Kot zadnji se je med najboljše štiri zavihtel še Juventus. Zmagal je z 2:1, gostje pa so si v 88. minuti prek Ruana Tressoldija zabili usoden avtogol.