24. 8. 2024,
21.18

1 ura, 53 minut

Thermometer Blue 0,12
David Pejičić Domen Črnigoj David Flakus Bosilj Petar Stojanović Sandi Lovrič Jaka Bijol italijansko prvenstvo serie A

Sobota, 24. 8. 2024, 21.18

Italijansko prvenstvo, 2. krog

V živo: Jaka Bijol premagal Lazio, Parma presenetila Milan

Jaka Bijol Fisayo Dele-Bashiru | Slovenec Jaka Bijol in Nigerijec Fisayo Dele-Bashiru v boju za žogo.   | Foto Guliverimage

Slovenec Jaka Bijol in Nigerijec Fisayo Dele-Bashiru v boju za žogo.

Drugi krog Serie A se je začel s presenetljivima zmagama Parme in Udineseja. Prva je doma premagala AC Milan (2:1), drugi, za katerega je vso tekmo igral Jaka Bijol, Sandi Lovrić pa je vstopil v igro v 66. minuti, pa je bil z 2:1 boljši od Lazia. Prvak Inter skuša upravičiti vlogo favorita na San Siru proti Lecceju.

Bilač Borut Britta
Sportal Max Alexander Bilać v Atalanto, še naprej trguje Chelsea

Videmčani, ki so prvenstvo prejšnji teden začeli z remijem, ta je bil že 20. od začetka prejšnje sezone, kar je največ v petih najmočnejših evropskih ligah, so tokrat pričakali Lazio. Tekmo, na kateri je Jaka Bijol igral ves čas, so dobro začeli in povedli v peti minuti, ko je po podaji z desne strani z glavo zadel 23-letni in kar 201 centimeter visoki Lorenzo Lucca, ki ga je videmski klub pred sezono dokončno odkupil od Pise za osem milijonov evrov.

Florian Thauvin je v 49. minuti podvojil prednost videmske zasedbe, pri kateri je slovenski reprezentant Sandi Lovrić v igro vstopil v 66. minuti, le dve minuti pozneje pa je bil pri domačih izključen Hassane Kamara. Lazio je številčno premoč unovčil zgolj za zmanjšanje zaostanka, v 95. minuti je zadel Gustav Isaksen.

Matteo Cancellieri je priskrbel Parmi odmevno zmago nad Milanom. | Foto: Reuters Matteo Cancellieri je priskrbel Parmi odmevno zmago nad Milanom. Foto: Reuters

Parma pa je gostila Milan in ga presenetila z zmago z 2:1. Gostitelji so povedli v drugi minuti z golom Dennisa Mana, Christian Pulisic pa je v 66. minuti izid izenačil. Zmago domačim je v 77. minuti zagotovil Matteo Cancellieri.

Petar Stojanović bo v nedeljo z Empolijem gostoval v Rimu, Domen Črnigoj z Venezio pa v Firencah. Juventus bo v sklepnem dejanju kroga gostoval v Veroni, kjer se dokazuje David Flakus Bosilj.