21.05

6 let, 7 mesecev

Thermometer Blue 0

2

italijansko prvenstvo Chievo nogomet Valter Birsa Boštjan Cesar Siniša Anđelković Luka Krajnc Juventus Josip Iličić Samir Handanović Jasmin Kurtić

Ponedeljek, 28. 11. 2016, 21.05

Italijansko prvenstvo, 14. krog

Iličić ga je zabil Handanoviću, zmaga s 4:2 vseeno Interju

2

Inter Fiorentina serie A | Foto Getty Images

V slovenskem derbiju 14. kroga italijanskega prvenstva je Inter ugnal Fiorentino s 4:2. Za goste je zadel v polno Josip Iličić. Atalanta je še šestič zapored zmagala. V gosteh je odpravila Bologno, med strelce se je vpisal tudi Jasmin Kurtić. Vodilni Juventus, ki brani naslov, je doživel poraz v gosteh pri Genoi (1:3). Junak tekme je bil Giovanni Simeone.

V derbiju kroga je Inter Samirja Handanovića v ponedeljek premagal Fiorentino Josipa Iličića s 4:2. Oba slovenska nogometaša sta na zelenici štadiona v Milanu odigrala vseh 90 minut.

Mrežo Fiorentine je že v 3. minuti zatresel Hrvat Marcelo Brozović. V 9. minuti je na 2:0 povišal Antonio Candreva, v 19. minuti tekme pa je bilo po golu Argentinca Maura Icardija že 3:0 za domače.

Zadetek Josipa Iličića v Milanu:

V prvem polčasu je vendarle klonil tudi Handanović, v 37. minuti ga je premagal Hrvat Nikola Kalinić. Fiorentina je v prvem polčasu ostala z igralcem manj, rdeči karton je prejel Gonzalo Rodriguez. V 62. minuti je zablestel slovenski reprezentant Iličić, premagal Handanovića in znižal zaostanek Fiorentine. Od preobrata ni bilo nič, zmago Interja je v sodnikovem podaljšku zapečatil Icardi.

Josip Iličić je bil eden najboljših posameznikov Fiorentine na tekmi v Milanu, v 62. minuti je premagal Samirja Handanovića in zaostanek gostov znižal na 2:3. Preobrata ni bilo, Inter je zmagal s 4:2. | Foto: Getty Images Josip Iličić je bil eden najboljših posameznikov Fiorentine na tekmi v Milanu, v 62. minuti je premagal Samirja Handanovića in zaostanek gostov znižal na 2:3. Preobrata ni bilo, Inter je zmagal s 4:2. Foto: Getty Images

V prvi tekmi kroga je Chievo z 1:2 izgubil v gosteh pri Torinu. Valter Birsa je pri porazu Verončanov odigral celotno srečanje in podal za zadetek za znižanje izida, vseeno pa so gostje na koncu ostali brez novih točk. Drugi Slovenec pri Chievu Boštjan Cesar je tekmo spremljal z rezervne klopi.

V nedeljo je Atalanta, ki vztraja visoko na lestvici, z 2:0 premagala Bologno na njenem igrišču. Končni izid je v 68. minuti postavil slovenski reprezentant Jasmin Kurtić, za katerega je bil to že četrti prvenstveni gol sezone. Luka Krajnc ni igral za Sampdorio, ki je remizirala v gosteh pri Crotoneju.

Siniša Anđelković je igral vso tekmo za Palermo, ki je na domačem igrišču doživel nov poraz. Z 1:0 ga je premagal Lazio.

Kaj se je dogajalo na evropskih zelenicah?

Juventus v naslednjem obdobju ne bo mogel računati na nekaj pomembnih členov v svoji verigi. Andrea Barzagli, Mario Lemina, Paulo Dybala in Marko Pjaca so že nekaj časa na bolniškem dopustu, Giorgio Chiellini ima status rekonvalescenta, na nedeljski tekmi v Genovi pa sta se poškodovala Dani Alves in Leonardo Bonucci.

Italijansko prvenstvo, 14. krog:

Sobota:
Torino : Chievo 2:1 (2:0)
Falque 35., 38.; Inglese 85.; R.K.: Cacciatore 89./Chievo
Valter Birsa (Chievo) je odigral vso tekmo in podal za gol v 85. minuti, Boštjan Cesar (Chievo) je ostal na klopi.

Empoli : Milan 1:4 (1:1)
Saponara 17.; Lapadula 15., Suso 61., 78., Costa 64./ag.

Nedelja:
Palermo : Lazio 0:1 (0:1)
Milinković-Savić 31.; R.K.: Gonzalez 86./Palermo
Siniša Anđelković (Palermo) je igral vso tekmo.

Bologna : Atalanta 0:2 (0:1)
Masiello 15., Kurtić 68.
Jasmin Kurtić (Atalanta) je igral vso tekmo in dosegel gol.

Cagliari : Udinese 2:1 (1:0)
Diego Farias 35./11-m, Sau 58.

Crotone : Sampdoria 1:1 (1:0)
Falcinelli 43.; Bruno Fernandes 71.
Luka Krajnc (Sampdoria) je sedel na klopi, a ni dobil priložnosti za igro.

Genoa : Juventus 3:1 (3:0)
Simeone 3., 13., Alex Sandro 29./ag.; Pjanić 82.

Roma : Pescara 3:2 (2:0)
Džeko 7., 10., Perotti 71./11-m; Memushaj 60., Caprari 74.

Ponedeljek:
Napoli : Sassuolo 1:1 (1:0)
Insigne 42.; Defrel 82.

​Inter : Fiorentina 4:2 (3:1)
Brozović 3., Candreva 9., Icardi 19., 90.; Kalinić 37., Iličić 62.; R.K.: Rodriguez 45./Fiorentina
Samir Handanović (Inter) je branil vso tekmo, Josip Iličić (Fiorentina) je odigral vso tekmo in zabil gol.