6. 11. 2022,
22.44

1 leto, 5 mesecev

Thermometer Blue 0,02

Atalanta Sandi Lovrič Jaka Bijol Udinese Napoli AC Milan Samir Handanović Inter Milano Empoli Petar Stojanović italijansko prvenstvo serie A Lovro Štubljar

Nedelja, 6. 11. 2022, 22.44

ITALIJANSKO PRVENSTVO, 13. KROG

Juventus boljši od Interja, Lazio gospodar Rima

Victor Osimhen | Victor Osimhen je najboljši strelec serie A. V polno je zadel tudi v Bergamu. | Foto Reuters

Victor Osimhen je najboljši strelec serie A. V polno je zadel tudi v Bergamu.

Nogometaši Napolija so z zmago na sobotnem derbiju 13. kroga italijanskega prvenstva storili nov korak do naslova jesenskega prvaka. V Bergamu so premagali Atalanto z 2:1, znova pa se je med strelce vpisal Victor Osimhen, najboljši strelec serie A. Milan je z zmago nad Spezio z 2:1, v 89. minuti jo je priboril Olivier Giroud, skočil na drugo mesto. Nedeljski mestni derbi na Olimpicu je po zadetku Felipeja Andersona dobil Lazio, Juventus pa je v italijanskem derbiju premagal Handanovićev Inter. Slovenec je sedel na klopi.

Torino Milan
Sportal Neapelj trese evforija, Milanu spodrsnilo v Torinu, Roma mu diha za ovratnik

Za uvod v 13. krog italijanskega prvenstva je Udinese z Jako Bijolom in brez poškodovanega Sandija Lovrića gostil Lecce, ki se trenutno še drži nad mesti, ki vodijo v izpad iz lige. Tekma se je končala brez zmagovalca.

Sobotni derbi v Bergamu se je končal z zmago gostov iz Neaplja, ki blestijo tako v serie A kot tudi ligi prvakov, kjer so prvi poraz doživeli šele v zadnjem krogu na Anfieldu (0:2), a končali skupinski del pred Liverpoolom. Atalanta je začela bolje in z zadetkom Ademole Lookmana z bele točke povedla v 19. minuti, a je veselje nekdanjih soigralcev Josipa Iličića trajalo le nekaj minut. Nigerijec Victor Osimhen je v 23. minuti izenačil na 1:1 ter potrdil status najbolj vročega strelca serie A, nato pa v 35. minuti še prispeval podajo za reprezentanta Severne Makedonije Eljifa Elmasa, ki je popeljal Napoli do popolnega preobrata.

Veselje nogometašev Lazia po zmagi nad Romo. | Foto: Reuters Veselje nogometašev Lazia po zmagi nad Romo. Foto: Reuters

Nekdanji kapetan slovenske reprezentance Samir Handanović je z Interjem na zadnji tekmi kroga v nedeljo zvečer ostal brez točk na gostovanju pri Juventusu. Stara dama je dobila "Derby d'Italia" z 2:0, v polno sta zadela Adrien Rabot (52. minuta) in Nicolo Fagioli (85. minuta), izkušeni Ljubljančan pa je spremljal dvoboj na klopi za rezervne igralce, saj je med vratnicama Interja stal Andre Onana.

Nicolo Fagioli je popeljal Juventus v 85. minuti v vodstvo z 2:0 in zapečatil usodo Interja. | Foto: Reuters Nicolo Fagioli je popeljal Juventus v 85. minuti v vodstvo z 2:0 in zapečatil usodo Interja. Foto: Reuters

Italijansko prvenstvo, 13. krog:

Petek, 4. november:
Udinese : Lecce 1:1 (0:1)
Jaka Bijol (Udinese) je odigral celo tekmo in v 46. minuti dobil rumen karton zaradi grobosti, poškodovanega Sandija Lovrića (Udinese) ni bilo v postavi.