18. 8. 2024,
22.40

1 ura, 35 minut

Thermometer Blue 0,16
Domen Črnigoj David Flakus Bosilj Sandi Lovrič David Pejičić Jaka Bijol Inter Petar Stojanović italijansko prvenstvo serie A

Nedelja, 18. 8. 2024, 22.40

Italijansko prvenstvo, 1. krog

"Slovenski" Udinese začel z remijem, povratnik med elito izgubil pri Laziu

Udinese Jaka Bijol | Jaka Bijol je z Udinesejem remiziral pri Bologni. | Foto Reuters

Jaka Bijol je z Udinesejem remiziral pri Bologni.

Na uvodni nedeljski tekmi 1. kroga nove sezone serie A je Udinese, pri katerem sta prvokategornika Jaka Bijol in Sandi Lovrić, na gostovanju v Bologni remiziral z 1:1. V lanski sezoni je Udinese na 38 tekmah italijanskega prvenstva kar 19-krat remiziral. Verona je s 3:0 premagala Napoli, Venezia, katere član je Domeno Črnigoj, je z 1:3 izgubila na Olimpicu pri Laziu. Cagliari in Roma sta remizirala brez golov. Naslov brani milanski Inter, ki je v uvodnem dejanju remiziral pri Genoi (2:2). Z enakim rezultatom sta se na San Siru razšla AC Milan in Torino. Petar Stojanović na dvoboju med Empolijem in Monzo (0:0) ni dočakal priložnosti za nastop.

Inter
Sportal Ogromno trenerskih menjav, Inter ostaja favorit serie A

Nogometaši v italijanski ligi so začeli sezono 2024/25. Na uvodni nedeljski tekmi je Udinese, pri katerem sta prvokategornika Jaka Bijol in Sandi Lovrić, v tej sezoni pa si bo skušal čim več priložnosti za nastop priigrati tudi obetavni 17-letni David Pejičić, na gostovanju v Bologni prišel do točke. Domači so po uspešno izvedeni 11-metrovki povedli v 57. minuti, gostje bi lahko iz najstrožje kazni izenačili deset minut pozneje, a Florian Thauvin ni uspel zadeti, je pa takoj zatem žogo v mrežo gostiteljev pospravil Lautaro Gianetti. Bijol je ob remiju odigral celotno srečanje, Lovrić je igral do 58. minute, Pejičić ni kandidiral za nastop.

Verona, pri kateri se dokazuje tudi 22-letni napadalec David Flakus Bosilj, ki ga tokrat ni bilo v kadru, je s 3:0 odpravila Napoli.

Povratnik med prvoligaši Venezia je na gostovanju pri Laziu povedel v tretji minuti, a so gostitelji v nadaljevanju postavili stvari na svoje mesto in priredili preobrat. Do zmage s 3:1 so sicer prišli tudi s pomočjo avtogola. Slovenski legionar Črnigoj je ob porazu igral od 70. minute.

Prvaki za uvod remizirali

Branilec naslova Inter iz Milana je uvodoma gostoval pri Genoi in igral neodločeno 2:2. Genoa je prišla do točke proti proti prvemu favoritu tudi nove sezone. Potem ko je povedla v 20. minuti, je Inter izenačil deset minut pozneje po zadetku Marcusa Thurama, milanski klub pa je povedel v 82. minuti z novim Thuramovim golom.

Genoa je v izdihljajih srečanja prekrižala načrte Interju. | Foto: Reuters Genoa je v izdihljajih srečanja prekrižala načrte Interju. Foto: Reuters Ko je kazalo, da se bo prvak domov vrnil s polnim izkupičkom, pa je v kazenskem prostoru z roko igral Yann Bisseck. Sledila je najstrožja kazen. Gostujoči vratar Yann Sommer jo je obranil, vendar je izvajalec Junior Messias nato le prišel do žoge in jo poslal v mrežo za 2:2.

Povratnik v prvo ligo Parma pa je proti Fiorentini igral 1:1, pri čemer je favorizirana firenška zasedba izenačila v 72. minuti z golom Cristiana Biraghija.

Milan je tako kot mestni tekmec Inter igral 2:2, le da s Torinom. Alvaro Morata v 89. in Noah Okafor v 95. minuti sta rešila Milančane poraza. Empoli, pri katerem Petar Stojanović ni igral, je igral 0:0 z Monzo.

Švicar Noah Okafor je priigral Milanu točko v peti minuti sodnikovega podaljška. | Foto: Reuters Švicar Noah Okafor je priigral Milanu točko v peti minuti sodnikovega podaljška. Foto: Reuters

Juventus v ponedeljek gosti Como

V sklepnem dejanju prvega kroga bo Juventus gostil Como, Atalanta, ki je v sredo v evropskem superpokalu izgubila proti madridskemu Realu (0:2), pa bo pred tem gostovala pri Lecceju.

Slovenija : Armenija slovenska nogometna reprezentanca Jan Mlakar